"Перший канал" анулює перемогу доньки Алсу в "Голос.Діти"

"Первый канал" вирішив анулювати результати фіналу 6 сезону "Голос. Діти", в якому перемогла дочка Алсу. Фінал шоу буде проведено повторно 24 травня.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на РБК.

Компанія Group-IB, яка займається розслідуванням скандалу і перевіркою дійсності голосування, виявила накрутку голосів і використання смс-ботів на користь учасника з номером, під яким і виступала Мікелла. 

Фахівці проаналізували інфраструктуру, використану для технічного супроводу онлайн-голосування, а також вивчили IVR (голосування дзвінком по телефону) і смс-трафік. Експерти повинні були визначити, чи були використані при виборі переможця автоматизовані розсилки або інші способи накрутки голосів.

"Проаналізований трафік дозволив виявити факт наявності масованої автоматизованої відправки СМС на короткий номер на користь одного з учасників проекту" Голос. Діти ". При цьому на стороні осіб, задіяних в накрутці, виникла технічна проблема", – розповіли в Group-IB.

У компанії пояснили, що проблема привела до того, що в текст смс потрапила частина коду, написаного для автоматичної відправки повідомлень за учасника під номером 07. Це і є порядковий номер Мікелли Абрамової в онлайн-голосуванні.

Встановлено, що в накрутці було задіяно близько 300 телефонних номерів – з одним тарифом і належать одному оператору. З цих номерів, на даний момент недоступних, було відправлено понад 8 тисяч смс-повідомлень.

Фахівці Group-IB також з'ясували, що один з регіонів, які брали участь в голосуванні, показав незвично високу активність відразу після його початку. Перевірка показала, що в цьому регіоні для дзвінків були задіяні боти: так, наприклад, голоси надходили з номерів, останні цифри яких слідують підряд (39, 40, 41 і т.д.). Дзвінків з таких номерів для голосування за одного з учасників надійшло понад 30 тисяч.

У Group-IB підкреслили, що це результати тільки першої частини розслідування, всі роботи будуть завершені до кінця місяця. Директору Алсу Сергій Фадєєв поки відмовився коментувати ситуацію. Однак "Первый канал" вже відреагував – перемогу дівчинки визнали недійсною.

Пізніше стало відомо, що "Перший канал" проведе новий фінал шоу "Голос. Дети". Канал також обіцяв удосконалити захист механізму голосування.

Нагадаємо, скандал навколо російського шоу "Голос. Дети" розгорівся в мережі після оприлюднення результатів глядацького голосування, згідно з якими, з великим відривом перемогла дочка співачки Алсу Мікелла Абрамова. Користувачі заявили про фальсифікацію, так як на шоу, на їхню думку, були більш гідні діти для перемоги.

Одним з тих, хто виявився незадоволеним і шокованим перемогою Абрамової, був чоловік Пугачової Максим Галкін. Він заявив, що після подібного випадку ні за що не відправить своїх дітей на пісенні конкурси.

Перемога дочки Алсу викликала ажіотаж серед зірок шоубізу. Через можливу фальсифікацію наставниця дівчинки Світлана Лобода була змушена покинути проект.

На "Первом канале", який транслював шоу, заявили, що проведуть перевірку за фактом можливої фальсифікації голосів. Зірки підтримали це рішення.

Пізніше стало відомо, що скандал вийшов на міжнародний рівень – на галас відреагувала голландська компанія Talpa Media, що володіє правами на шоу "Голос" (The Voice).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна