Три переселенці з Донбасу, які змогли підкорити Київ (ФОТО)

Інколи втрата дому може стати сильним стимулом для того, щоб почати нове, успішне життя
Depo.Життя
11 серпня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua
Три переселенці з Донбасу, які змогли підкорити Київ (ФОТО)
Три переселенці з Донбасу, які змогли підкорити Київ (ФОТО)

За статистикою, після початку військових дій на Донбасі, регіон залишили понад 1,5 млн людей. Для декого з цих людей втрата дому стала стимулом для того, щоб почати нове життя на новому місці. Сьогодні ми розповімо вам про долі трьох людей, які не здалися перед обставинами і заснували свою справу, знайшовши своє місце навіть у багатомільйонному Києві.

Три переселенці з Донбасу, які змогли підкорити Київ - фото 1

Лілія Мавлеєва розповідає про діяльність свого ательє

Лілія і Динара Мавлеєви, власниці конструкторського бюро "Абрис"

"Я вчилася в Донецьку заочно в технікумі на бухгалтера. І коли приїхала туди на сесію, побачила все на власні очі, то це було страшно. Тому що ходили з рушницями по всьому місту. І ось тоді ми зрозуміли, що потрібно їхати ", - розповідає Динара Мавлеєва.

Переїзд був важким, але усвідомили це вони вже пізніше. Мавлеєвих прийняла в Києві жінка з двома дітьми. Переселенці у неї безкоштовно жили місяць, жінка допомагала їм чим могла.

Переселенці - фото 1

Донька Лілії Мавлеєвої Динара пояснює, як із викрійок створюється одяг

Переселенці - фото 2

Вісім місяців тому вони відкрили у столиці своє ательє. Абрис - у перекладі означає контур. Саме проектуванням контурів, тобто конструкторських викрійок для одягу, і займається сім'я Мавлеєвих. Головні замовники "Абриса" - дизайнери одягу. Вони приходять сюди з ідеями, які Лілія і Динара втілюють в папері або в кресленні.

Переселенці - фото 4

"Наш бізнес орієнтований на мас-пошиття. Ми не робимо одне лекало на одну модель, а відразу кілька розмірів цієї моделі ", - говорить Дінара.

З обладнання в конструкторському бюро - тільки аверлок. Цього для ведення бізнесу поки вистачає.

Переселенці - фото 3

Швейною справою Мавлееви займалися і на Донеччині. Ще 2004 року вони створили ательє, в якому не тільки проектували, але і шили одяг. Все основне обладнання довелося залишити на території, підконтрольній "ДНР" і можливості перевезти його до Києва немає. У самому приміщенні ательє, кажуть, зараз облаштована станція перевезення сміття.

Адреса "Абрису": вул. Павлівська, 29, оф. 501. Сайт ательє: //studiyaabris.com/

Переселенці - фото 5

Анастасія Ларкіна, власниця кафе Love Cake

Жила і навчалася в Донецьку, де закінчила медичний університет за спеціальністю “офтальмологія”.

Влітку 2014 року закінчила навчання, отримала диплом, але вийти на роботу за спеціальністю вже не змогла. З Донецька родина Анастасії виїхала до Хмельницького, де жила кілька місяців.

Переселенці - фото 6

До Києва Анастасія переїхала після того, як отримала грант УВКБ ООН на відкриття кав’ярні-кондитерської. Сума гранту складала близько 50-ти тисяч гривень, і виданий він був не грошима, а необхідним обладнанням: кавомашиною, блендером і духовою пічкою. Решту придбань, сплату аренди і ремонт довелося робити за свій кошт. На державу Анастасія при цьому не розраховувала – вона навіть не оформлювала державної допомоги переселенцям.

Переселенці - фото 8

“Скільки себе пам’ятаю, захоплювалася випічкою. Тому і бізнес-план я писала не в медицинській сфері, а про те, до чого лежала душа”, - зізнається Анастасія.

Перші півроку існування кав’ярні Анастасії довелося жити в одній із кімнат, які арендуються під Love Cake. Оскільки жодного досвіду ведення бізнесу не було, довелося багато вчитися. Ще однією складністю виявився пошук житла – переселенцям у Києві його неохоче здають.

Переселенці - фото 7

Фішка Love Cake – чізкейки, частина з яких печуться за авторським рецептом Анастасії, а також особлива, дуже домашня атмосфера. Зараз у кав’ярні працює п’ятеро людей, усі – вихідці із Донецької і Луганської областей. Постійних клієнтів вистачає, але Анастасія зізнається, що якби було більше вільних грошей, витратила би їх на піар - для просування закладу використовуються лише соцмережі, жодної іншої реклами нема.

Адреса Love Cake: вул. Антоновича, 13. Сторінка кав'ярні - https://www.facebook.com/LOVECAKE.KIEV

Переселенці - фото 9

Світлана Шпак, створила у Києві Центр розвитку та відновлення людини Alpha Gravity

Жила в Луганську, де працювала дитячим хореографом. Тоді ж і зацікавилася лікувальною методикою Alfa Gravity. З міста її буквально забрали у червні 2014 року. Світлана виїжджала з Луганська, маючи з собою лише маленьку валізу.

Перш ніж оселитися і відкрити зал у Києві, прожила певний час у Дніпропетровську і в Москві, де теж мала аналогічні зали. Зізнається, що закохалася в Київ за час життя в цьому місті. 

Методика Alfa Gravity полягає у взаємодії тіла з гравітацією. В процесі тренувань лінії тіла природно розправляються і витягуються, без зайвих навантажень. Основне завдання цієї методики - зняти певний блок, який заважає руху в суглобі, збільшити рухливість у суглобах.

Переселенці - фото 11

Світлана демонструє окремі вправи, які застосовуються в методиці Alpha Gravity

Свій зал на Подолі Світлана Шпак відкрила у лютому 2016 року. Серед її клієнтів - дорослі і діти, приходять інколи цілими сім'ями.

“Цей центр став ресурсом для мого розвитку. Він дозволив мені жити так, як я хочу і допомагати людям”, - розповідає Світлана.

Зараз жінка не тільки навчає лікувальної методики клієнтів, але і виховує інструкторів Alpha Gravity. Уже два роки працює лише на себе і цілком щаслива.

Адреса зали Світлани Шпак: вул. Кирилівська, 13. Сайту її зал Alpha Gravity поки не має, для довідок і запису на заняття використовується телефон 066-575670

Переселенці - фото 12

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя