Пандемія туристична: Що чекає українців на закордонних курортах

Українці можуть поїхати вже до 26 країн, серед яких є і популярні "морські" напрямки, зокрема  Туреччина та Єгипет, а також Албанія, Хорватія,Чорногорія. Але чи безпечні ці поїздки, і які умови чекають на українців безпосередньо на курортах? 

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Пандемія туристична: Що чекає українців…
Фото: Shutterstock

Depo.ua пропонує поглянути на пандемічні умови для туристів, аби зрозуміти – наскільки ризикованим щодо зараження SARS-COV-2 може бути відпочинок на закордонному курорті та куди летіти безпечніше. А крім того – дізнатися, що саме змінив коронавірус у туристичному побуті. 

Відпочинок у Туреччині

​​​​​​
Фото: Shutterstock

МОЗ віднесло Туреччину до "зеленої" зони – а отже, після повернення додому від вас не вимагатимуть двотижневої обсервації або самоізоляції. Кількість нових випадків хвороби там фіксують все менше, натомість позитивну динаміку показує кількість видужалих від COVID-19.

Інфографіка Мінфіну. З даними по днях ви можете ознайомитися тут.

Звісно ж, умови пандемії вимагали ряду нововведень, які варто враховувати до і під час подорожі. 

Літак

Для перевезення багажу у салоні літака турецькі авіалінії нині дозволяють лише жіночу/чоловічу сумку або портфель, сумку для ноутбука і сумку з речами для немовляти. Ці нові обмеження – вимога Міністерства транспорту Туреччини. Вони покликані зменшити контакт членів екіпажу з пасажирським багажем та дати "більше простору", аби в літаку легше було дотримуватися безпечної соціальної дистанції. 

Аеропорт та медичне страхування у Туреччині

По прибутті Туреччина не вимагає від туристів надавати результати ПЛР-тестування, втім ви мусите мати при собі страховку, яка покриває COVID-19. 

В аеропорту прибуття відбувається температурний скринінг. Якщо у вас помітять підвищену температуру – попросять пройти з персоналом для додаткового обстеження та тесту на Covid-19 – це безкоштовно. У разі підтвердження хвороби, витрати на лікування покриє медичний страховий поліс. 

До того ж, вам потрібно буде заповнити інформаційну анкету, питання якої, у тому числі, стосуватимуться контактів із хворими на КОВІД-19. Це можуть зробити під час прохдження паспортного контролю, або ж ще до приземлення, у літаку – аби зекономити час. 

Готелі Туречиини

У готелях Туреччини обов'язковими є заходи безпеки: регулярна дезінфекція, дотримання соціальноїх дистанції, контроль за станом здоров’я персоналу. Носіння маски у межах готелів не є обов'язковим для туристів – це стосується лише персоналу.

Щоправда, якщо ви розраховуєте на маленьку кількість відпочивальників, то не варто – попереджає заступниця директора однієї з туристичних агенцій Наталія Вербицька.

"У Туреччині ситуація змінилася кардинально. У перших числах липня країна була майже порожня, і завантаження в готелях було від 20 до 50 %, не більше. Навантаженими були лише кілька готелів. Зараз за 2 тижні вже набагато більше готелів працюють у режимі 100% завантаження", – каже пані Наталія.

За її словами, туристам потрібно це враховувати.

"Ті, хто поїхав відпочивати на початку липня, розділилися на дві категорії. Першим не вистачало людей та розваг, анімації, тусовки. Другі отримали задоволення від цього: нікого немає, соціальна дистанція, на пляжі ніхто не заважає. Зараз ситуація змінилася, і це має бути попередженням до туристів, які розраховували, що у готелях буде мало людей, буде соціальна дистанція – на це розраховувати вже не варто. Все більше готелів починатимуть працювати у карантинному режимі. І через завантаження готелів санітарних норм вже не буде так дотримано", – додає вона.

Пляжі та басейни на Турецьких курортах

На пляжах, у парках та басейнах – як і будь-якому місці скупчення людей потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції. Щодо басейнів – то є повідомлення про збільшення у них вмісту хлору, втім у межах норми, тож це не зашкодить здоров’ю.  

Транспорт

Обмежень щодо кількості людей у транспорті немає, втім під час подорожей у громадському транспорті або трансфері від туристичної компанії, обов’язковим є носіння маски. Дезінфекція – регулярна, а під час тривалих перевезень передбачені зупинки для провітрювання транспорту. 

Ресторани та шведський стіл у Турецьких готелях

Турецькі ресторани та кафе відновили роботу з 1 червня – всередині потрібно дотримуватися правил гігієни та соціальної дистанції – відстань між столиками має складати 1.5-2 метри. Бари та нічні клуби все ще не працюють.

Щодо страв на "шведському столі" у готелях, то вони тепер відгороджуються захисними екранами – поміщуються під скло або пластик, і подаються персоналом. 

Втім, у реальності така система має свої особливості. Пані Наталія попереджає: варто приготуватися до черг.

"Їжу накладає лише персонал, і персонал не встигає. Стоїть одна людина на 10 страв, за нею утворюється 20-ти хвилинна черга. І люди стоять чекають, доки їм щось там покладуть. До цього теж варто бути готовими. Трохи інша ситуація поки у дорогих готелях, де цінник – 5-6 тисяч євро на двох за тиждень. Там туристів все ще досить мало. А чим дешевше готель, тим більш він буде заповнений – до 100%", – каже вона.

Український турист, який нині перебуває у Туреччині, Ельдар Аватов розповів Depo.ua про реалії карантинного відпочинку. За його словами, масовий заїзд у готелі розпочався буквально на днях.

"До цього часу близько 90% півдня було заповнене виключно українцями і зникаючим відсотком німців. Зараз з'явилися в малій кількості росіяни та шквалом повалило ще більше українців. Для роботи готелі отримували сертифікати безпеки, всі до єдиного співробітники в масках, навіть рятувальники на пляжі. Забороняється руками чіпати їжу, тільки роздача. Плюс ще дрібні обмеження. Але, в основному, все як і було", – розповідає пан Ельдар. 

Він також додав, що у його готелі завдяки тому, що заповнені лише близько половини номерів, черги за їжею відносно невеликі, а персонал хоч  намагається слідкувати за соціальною дистанцією, це виявляється марним.

"На початку кожного сніданку / обіду / вечері турки намагаються якось домогти дистанціювання, але потім махають руками – з натовпом нічого не поробиш", – каже він.  Аватов також додає, що у громадському транспорті всі їздять у масках. Втім, багато місцевих у коронавірус просто не вірять.

"Вчора один місцевий в автобусі нам довірливо розповів, що маску носить, але вважає коронавірус вигадкою капіталістів.
Позавчора питав у лікаря при готелі, він сказав, що жодної людини з температурою ще не приймав з початку сезону", – додає турист.

Відпочинок у Єгипті у 2020 році

Кордони Єгипту відкриті для українських туристів. Щоправда, стан із захворюваністю там не сприятливий – раніше МОЗ віднесло країну до "червоної" зони – списку з особливо високим рівнем поширеності коронавірусу. Втім 14 липня Кабінет міністрів України підвищив показник розподілу на зони з 40 до 55 активних хворих з COVID-19 на 100 тисяч населення. Тож якщо раніше по прибуттю з Єгипту потрібно було пройти ізоляцію/обсервацію, тепер такої умови немає.

Інфографіка Мінфіну. З даними по днях ви можете ознайомитися тут.

Аерпорт та медичне страхування у Єгипті

Аби заохотити туристів з України, єгипетський уряд скасував сплату за туристичні візи до 31 жовтня. Це стосується мандрівників, які прибувають у країну прямими чартерними рейсами.

Для в’їзду в країну потрібно мати звичайний поліс медичного страхування, ПЛР-тестування робити не потрібно. Якщо ви захворієте на COVID-19 під час відпочинку, то вартість лікування покриє медичний поліс. 

Готелі Єгипту

Наразі у Єгипті відновлюють роботу ті готелі, які отримали сертифікат Hygiene Safe – він підтверджує дотримання готелем нових протоколів безпеки, впроваджених через поширення коронавірусу. Заповнення готелів також обмежено – лише до 50%.

На територіях загального користування дезінфекція має здійснюватися кожну годину. Гості матимуть вільний доступ до санітайзерів, їм також видаватимуть засоби індивідуального захисту: медичні маски та рукавички). 

При заселенні – вимірювання гостям температури та стерилізація багажу. Прибирання номерів також модернізується: після кожного виселення номер підлягає повній дезінфекції, а щоденне прибирання вклюсає засоби профілактики поширення інфекції. 

Ресторани та шведський стіл

Кафе та ресторани працюють – у них вас мають забезпечити санітайзерами для рук, а столики розміщуватись на необхідній безпечній дистанції у 1,5 - 2 метри. Нічні клуби та розважальні центри – зачинені.

Система обслуговування All Inclusive зберігається, втім також видозмінюється.  Як і у випадку з Туреччиною, їжу подає лише персонал, а відкриту викладку страв здійснюватимуть під захисними екранами. 

Пляжі та басейни Єгипту

Басейни та територія довкола підлягають регулярній дезінфекції. На території басейну необхідно дотримуватися соціальної дистанції. Лежаки розставляються на відстані 2 м одне від одного. Рушники подаються прямо у номери. 

Щодо пляжів, то розважальні активності біля води (як і будь-які інші) мінімізують заради уникнення скупчення людей. Тим не менш, дайвінг залишається доступним, але з обмеженнями на кількість учасників запливів та температурним скринінгом. 

СПА та спортивний відпочинок у Єгипетських готелях

Тренажерні зали відкриті. Спорядження розставляють згідно з вимогами до соціального дистанціювання, приміщення регулярно дезінфікують. Натомість СПА-процедури недоступні. 

 

Албанія, Хорватія, Чорногорія


Фото: Shutterstock

В усіх трьох країнах діють рекомендовані ВООЗ заходи безпеки при пандемії, аналогічні згаданим вище у тексті: у аеропортах вас зустрічатимуть із температурним скринінгом та медичним оглядом, спільні приміщення та номери готелів дезінфікують, all inclusive – з подачею офіціантів, тощо. Втім, кожна країна має і певні особливості – актуальну інформацію варто переглядати регулярно, адже вона змінюється чи не щодня. 

Албанія не вимагає особливих умов в’їзду від громадян України, натомість у нас ця країна ще на днях була внесена до списку "червоної зони" – ситуація змінилася після вище згаданого рішення Кабміну про зміни показників розподілу.

Кількість хворих у Албанії. Інфографіка Мінфіну. 

Хорватія визначена українським МОЗ як "зелена зона". Формально країна не оголошувала про допуск українських туристів, втім під час в'їзду є туристичний ваучер вас допустять як людей, які "становлять економічний інтерес" для країни.

З одним лише "але" – для в’їзду у Хорватію вам потрібно буде обов’язково здати ПЛР-тест на COVID-19. Якщо його немає – вам залишається погодитися на 14-денну ізоляцію або ж повернутися додому.

Згідно з новим рішенням хорватського уряду, необхідність обов’язкового ПЛР-тестування стосується усіх пасажирів без винятку, включно із немовлятами.

Кількість хворих у Хорватії. Інфографіка Мінфіну.

Діставатися Хорватії краще літаком, а не автівкою – принаймні, це зекономить час. Для перетину кордону Хорватії автівкою вам знадобиться транзит через Угорщину. Це можливо, але лише за умови отримання дозволу від угорської поліції – для цього на їхньому сайті потрібно заповнити відповідну форму. Це не стосується громадян, у кого в третіх країнах є власне житло або дозволи на перебування протягом довготривалого терміну – проживання, роботу, навчання.

У Чорногорії українських туристів чекають офіційно – ця країна відкрила для нас кордони однією із перших. В’їзд та виїзд не передбачають тестів або обсервації, але вам потрібно включити до свого туристичного пакету медичний поліс, який покриває Covid-19.

 

Кількість захворілих на коронавірус у Чорногорії. Інфографіка Мінфін. 

Втім, посольство України у Чорногорії наголошує – подорожувати варто прямими перельотами, адже кожна країна має специфічні правила в’їзду та виїзду, і деякі з них вимагають обов’язкової 14-денної обсервації. Так, в’їзд з території Боснії і Герцеговини та Албанії – лише за наявності негативного ПЛР-тесту. З території Сербії – за умови двотижневої обсервації.

Відпочинок у Болгаріії у 2020 році

З 16 липня свої кордони для українців без будь-яких обмежень відкриває Болгарія.  Самоізоляція по прибутті та тест на коронавірус не потрібні, як і обсервація по поверненні з Болгарії до України. 

Інфографіка Мінфіну. З даними по днях ви можете ознайомитися тут

Деталі про особливості карантинно-епідемічного побуту у Болгарії наразі відсутні, втім, готелі та заклади громадського харчування мають керуватися тими ж рекомендаціями ВООЗ та власного МОЗ про прибирання, дезінфекцію та дотримання соціальної дистанції заради профілактики зараження коронавірусом. Цікавий факт: шезлонги та парасолі на всіх пляжах Болгарії влітку 2020 року будуть безкоштовними.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme