Остеохондроз шийного відділу: Швидкі вправи, які полегшать біль

Через малорухомий спосіб життя і сидячу роботу за комп'ютером чимало людей стикається з проявами остеохондрозу. Проте існують дієві і нескладні вправи, які можуть полегшити стан та позбавити від гострого та надокучливого болю 

Журналіст відділу «Життя»
Остеохондроз шийного відділу: Швидкі впр…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже, що таке остеохондроз, які його симптоми та дасть декілька порад для профілактики болю у шиї. До речі, якщо вас турбують болі у спині, спробуйте вправи для хребта.

Остеохондроз шийного відділу: симптоми та причини

Остеохондроз шийного відділу

Шийний відділ хребта – це частина хребетного стовпа, яка є найвразливішою через анатомічну будову та рухливість хребців. В ньому у багатьох виникають дегенеративно-дистрофічні зміни шийного відділу, що мають загальну назву – остеохондроз шиї. Окрім самої шиї та її рухливості, страждають судини і нервові стовбури, які нероздільно пов'язані з хребцями. 

Медики розрізняють декілька видів синдромів, які проявляються при остеохондрозі, в залежності від того, які саме анатомічні структури залучені до процесу. Який саме синдром, можна встановити за симптомами, які лікарі поділяють на п'ять груп:

  • корінцеві
  • рефлекторні
  • церебральні
  • компресійно-спинальні
  • корінцево-судинні

Найчастіше остеохондроз діагностують у віці 20-40 років. Окрім загальновідомих причин захворювання – тривалого сидіння в одній позі, наприклад, за комп'ютером, чи за підручником, його можуть зумовити неактивний та малорухомий спосіб життя, генетика, куріння, зайва вага, великі фізичні навантаження, незручна постіль, проблеми із поставою. З часом це захворювання лише набирає обертів та стан хворого може погіршуватися, особливо у літньому віці, коли до остеохондрозу приєднуються інші хвороби, пов'язані з опорно-руховим апаратом. 

Симптоми остеохондрозу

Серед найпоширеніших симптомів, можна виділити такі:

  • потужний та гострий біль, який дехто називає невралгією, маючи на увазі защемлення нервів в області шиї, спини і попереку, а також у руках, передпліччі
  • оніміння рук та пальців, а інколи ніг та пальців
  • бігання мурашок усім тілом і головою
  • яскравий і потужний головний біль, здебільшого у потилиці чи в області скронь
  • пекучий біль у шиї та потилиці
  • прояви стенокардії та пекучий біль в області серця
  • запаморочення та "мушки" в очах
  • посилення усіх симптомів під час різких поворотів голови, чханні, кашлі або одразу після сну

Швидка допомога. Якщо у вас є ці симптоми, потрібно звернутися до невропатолога. Лише після тестів, аналізів та досліджень фахівець може встановити діагноз – остеохондроз. Зазвичай схеми лікування цього стану – індивідуальні, ось, чому не можна займатися самолікуванням і звернутися до лікаря. Деякі стани потребують медикаментозного лікування, до якого приєднують спеціальну гімнастику, носіння спеціального "комірця", відмови від подушки або заміну на менш високу подушку та поступове повернення до нормального життя, яке має включати спорт та фізичну активність. 

Якщо ваш лікар дав добро на гімнастику для шийного відділу хребта – тоді наступний розділ для вас.

Вправи при шийному остеохондрозі: як полегшити біль

Вправи при шийному остеохондрозі

Пам'ятайте, будь-які вправи можна робити лише тоді, коли запалення пройшло і остеохондроз не в активній фазі. 

Вправи слід робити щодня, так можна укріпити м'язи, що в майбутньому вбереже від чергового загострення остеохондрозу. 

Вправи від остеохондрозу

  1. Голову опускаємо, ніби тягнучи до грудей, повертаємо її праворуч і повертаємося у вихідне положення; потім – ліворуч. Повторюємо п'ять разів.  
  2. Тепер трохи підійміть голову і зробіть знову п'ять обертів в одну сторону і п'ять в іншу.
  3. Нагинайте голову, тягнучись спочатку правим вухом до правого плеча, згодом лівим до лівого. Повторіть по п'ять разів кожним вухом.
  4. Стоячи, розведіть руки в сторони. Ліва рука – долонею догори, права – донизу. Поверніть голову в бік долоні, яка повернута вгору. Поверніться у вихідне положення. Поміняйте долоні так, щоб тепер права була долонею донизу. Повторіть вправу в іншу сторону. Повторіть п'ять-вісім разів. 
  5. Підборіддя прямо, а ліву руку кладемо на потилицю і пружно натискаємо потилицею на руки, а рукою – на потилицю, ніби не даючи голові нахилитися. Тримаємо 10 секунд. Так повторюємо по п'ять разів для кожної руки. 
  6. Руки в замок за головою. На видиху тиснемо руками на голову, а головою на руки – у протилежному напрямку.
  7. Тримаємо голову прямо. Підносимо долоні до лоба і натискаємо лобом на руки, також п'ять разів по 10 секунд. 
  8. Притисніть голову вухом до долоні (лікоть дивиться в сторону) і намагайтеся чинити тиск протягом 10 секунд. Повторіть три рази кожним вухом. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme