Омбудсмен Лутковська зібралася в окупований Крим

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська збирається з робочим візитом до Криму у справах українських ув'язнених, які відмовилися від російського громадянства

Про це depo.ua повідомив представник уповноваженого Михайло Чаплига.

За його словами, Лутковській надходить маса скарг від ув'язнених, вона хотіла б моніторити ситуацію на місці. У той же час, відзначив Чаплига, з поїздкою омбудсмена на півострів виникло чимало проблем.

«Ми б хотіли організувати такий виїзд «під парасолькою» Ради Європи, щоб провести моніторинг в Криму спільно з європейським омбудсменом. Уповноважений Ради Європи підтримав цю ідею. Ми також звернулися до уповноваженої з прав людини в РФ Елли Памфилової. Вона не відмовила, і нещодавно ми отримали від неї листа, що вона готова до цієї місії. Але, на жаль, в цьому листі не йшла мова про євроомбудсмена, а пропонувалася робота в подвійному форматі, тобто український омбудсмен і російський. У той же час візит двох обмудсменів (українського і російського, - ред.) до Криму виглядав би з нашого боку як визнання російського статусу Криму», - пояснив Чаплига.

Зараз, повідомив він, українська сторона наполегливо чекає згоди російської на візит Лутковської під егідою європейського омбудсмена: Росія і Україна є членами ради Європи і результати спільного моніторингу виглядали б об'єктивно.

«Кілька днів тому ми нагадували про це російському омбудсмену. У відповідь почули, що це вимагає додаткових консультацій і тепер, власне, чекаємо цих консультацій», - говорить помічник омбудсмена.

На питання, чи є якісь шанси у українських ув'язнених, які застрягли в кримських в'язницях, вирватися з окупованої території, Чаплига відповів, що є. І однією з цілей візиту Лутковської до Криму буде пошук і визначення формату, який би дозволив ув'язненим-громадянам України повернутися на материк.

Нагадаємо, нещодавно до редакції depo.ua  звернувся ув'язнений виправної колонії в Керчі Валентин Поплавський. За його словами, адміністрація колонії намагається примусити його до отримання російського громадянства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна