Одноклітинна "цвіль" здатна приймати рішення, - вчені

Одноклітинна "цвіль" Physarum polycephalum, незважаючи на відсутність нервової системи, може вирішити завдання, які стоять перед людьми
Depo.Життя
10 червня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

До такого висновку дійшов дослідник з Технологічного інституту Нью-Джерсі Кріс Рейд і його колеги з Австралії і Великобританії, повдомляє depo.ua із посиланням на tsn.ua.

Піддослідному організму дають два важелі або кнопки, натискання на які приносить нагороду. При цьому один важіль виявляється вигіднішим іншого: він винагороджує частіше або більше, тому після декількох успішних проб піддослідний розуміє правильне рішення завдання. Для дослідів з цвіллю "дворукий бандит" був адаптований.

Для одноклітинного організму створили два шляхи для зростання – уздовж одного шляху порції поживних речовин зустрічалися частіше, ніж уздовж другого. Незабаром вчені виявили, що, витративши деякий час на рухи в різних напрямках, цвіль почала рухатися в більш "прибуткову" сторону.

Також раніше вчені довели, що ця цвіль може знаходити вихід із лабіринту, запам'ятовує повторювані події і звикає до кофеїну.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: наука, цвіль