ОБСЄ закликає звільнити Ільмі Умерова

Примусове утримання в психіатричній клініці Ільмі Умерова є тривожним сигналом стигматизації Росією кримськотатарського народу і має бути негайно скасовано
Depo.Життя
28 серпня 2016 09:39
ФОТО: depo.ua

Таку заяву зробив голова комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ з прав людини Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія), передає depo.ua з посиланням на QHA.

"Пред'являючи звинувачення тільки за мужність, за висловлену думку, російська влада в даний час використовують стару і особливо тривожну тактику, намагаючись змусити замовкнути Умерова", - сказав Санчес Амор.

"Це неправильне твердження про його психічної нестабільності є спробою покарати Ільмі Умерова за висловлювання на користь територіальної цілісності України. Я закликаю до негайного скасування цього рішення і звільнення пана Умерова", - додав він.

Нагадаємо, заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова звинувачують у заклику в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Його помістили у відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою

21 серпня стан Умерова погіршився.

26 серпня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку Умерова. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя