Новий комп'ютерний вірус може вразити тисячі пристроїв по всьому світу

Експерти виявили нову комп'ютерну вразливість, від якої потенційно можуть постраждати сотні тисяч електронних пристроїв, додатків і сервісів
Depo.Життя
17 лютого 2016 08:25
ФОТО: depo.ua

Поки неясно, наскільки серйозною є загроза. Деякі експерти вважають, що вона може призвести до катастрофи. Частина з них впевнена, що з загрозою можна буде впоратися, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Проблему описали в своєму блозі експерти Google. Зловмисники можуть за допомогою повсюдно використовуваного комп'ютерного коду отримати контроль над пристроями користувачів. Проблему виявили в glibc- це відкрита база різних кодів, які використовуються в пристроях, що підключаються до інтернету.

Такий самий пароль лежить в основі багатьох мов програмування, наприклад, PHP або Python. Це створює потенційну загрозу для цілого ряду сайтів і сервісів - хакери можуть зламати значну частину світових віртуальних систем або отримати контроль над ними.

Інженери Google спільно з фахівцями з безпеки з Red Hat розробили програмне забезпечення, здатне вирішити проблему.

Проблема в тому, що точно невідомо, скільки систем і пристроїв використовують цей код, а значить, схильні до загрози. У зоні безпеки перебувають пристрої на базі Android, які не використовують цю бібліотеку. Також поза зоною ризику знаходяться операційні системи Windows і OS X.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя