Необхідно заборонити продаж квартир, доки не зведено 30% будівлі, - депутат

Дозволити забудовникам продавати квартири у новобудовах тільки після того, як буде зведено 30% будинку пропонує депутат Київради Микола Негрич
Depo.Життя
9 листопада 2016 17:43
ФОТО: depo.ua
Необхідно заборонити продаж квартир, доки не зведено 30% будівлі, - депутат
Необхідно заборонити продаж квартир, доки не зведено 30% будівлі, - депутат

Депутат переконаний, що відповідна ініціатива має бути прийнята на законодавчому рівні, що передбачає внесення змін до ряду законів.

За його словами, запропонована норма вбереже людей від втрати грошей і зменшить кількість недобудованих об’єктів в столиці. 

“Забудовник продає квартири у будинку, який іще тільки починає зводити. Люди купують квартири і мають надію, що через два роки зможуть заселитись у власний дім. Утім, через два роки на місці будівництва – тільки коробка, або ще гірше – воно навіть не почалось. Через це тисячі українців лишаються без грошей, а в країні з’являються сотні недобудованих висоток, які вже ніхто не буде закінчувати. Тому я пропоную ввести норму, відповідно до якої забудовник може продавати квартири тільки тоді, коли зведе 30% будинку, тобто – вкладе власні гроші”, - коментує Микола Негрич.

Депутат переконаний, що це один із найбільш ефективних шляхів вирішення ситуації із довгобудами. 

Також він додає, що у цивілізованому світі забудовники відкривають спеціальні рахунки у банку (escrow-рахунки). З них забудовник зможе витрачати гроші тільки на будівельні роботи та матеріали аж поки будинок не буде введено в експлуатації. Такі рахунки будуть гарантією того, що ці гроші будуть використані за призначенням – на зведення нового дому.

“Ми маємо переймати кращий світовий досвід у роботі із забудовниками. Сьогодні завдання влади – захистити людей від недобросовісних підприємців”, - резюмує Негрич.

Нагадаємо, що експерти нараховують у Києві близько 800 недобудов.

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя