Найганебніші провали роспропагандистів: Європейське видання склало рейтинг

Дайджест найбільш ганебних провалів кремлівських пропагандистів у 2020 році оприлюднило європейське видання EUvsDisІnfo, яке виходить під егідою Європейської комісії

Найганебніші провали роспропагандистів:…
Фото: ЕUvsDisІnfo

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідну публікацію EUvsDisІnfo.

У виданні наголосили, що дезінформація діє як отрута для будь-якої демократичної системи, оскільки брехня "вприскується у демократичний діалог, залякуючи та дезорієнтуючи людей".

"Ми традиційно підбили підсумки року, зібравши разом найбільш незграбні помилки прокремлівських джерел дезінформації", – додали автори публікації.

Антирейтинг провалів за версією видання виглядає так:

1. Ситуація з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з подальшим викриттям ФСБ Росії у скоєнні цього злочину.

"Це включає славнозвісний сеанс телефонного самовикриття одного із отруйників у розмові із самим Навальним, що стало важким ударом як по репутації ФСБ, так і по авторитету самого Кремля", – уточнили у виданні.

2. Інформаційна атака російських пропагандистів проти вакцин від COVID-19.

Зазначається, що в інформаційній базі видання за рік було зібрано понад 700 випадків дезінформації, спрямованої як проти вакцин, так і проти самої вакцинації.

"Але пропагандисти повністю дискредитували власні конспірологічні теорії, коли почали проштовхувати аудиторії необхідність щеплення неперевіреною російською вакциною, і, водночас, перестали говорити про здатність західних вакцин перетворювати людей на мавп відразу після того, як отримали запрошення від британсько-шведської компанії AstraZeneca до ймовірного співробітництва",– уточнили автори публікації.

3. Російський режисер Микита Міхалков.

Він у власній програмі намагався видати підроблені спецслужбами знімки білоруських протестів за доказ маніпуляцій з боку самих демонстрантів, однак журналісти викрили його "на гарячому".

4. Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Він "поділився грубо підробленим скотчем перехоплення бесіди, нібито між операторами німецької та польської розвідки", – зауважили у виданні.

Відтак Лукашенко, за їхніми словами, виявився таким собі "міцним горішком".

5. Пропагандист Володимир Соловйов.

Йдеться про висвітлення боїв у Нагірному Карабасі за допомогою чергової комп’ютерної гри з графікою невисокої якості. При чому до цього ігрову комп’ютерну графіку намагалося використати російське Міністерство оборони для ілюстрації бойових дій в Сирії.

6. Одне із вірменських видань, яке із використанням кремлівських кліше дезінформації та конспірології спромоглося знайти витівки "ілюмінатів" у провокуванні війни у Нагірному Карабасі.

При цьому "докази" такого втручання були нібито знайдені у відеокліпі Леді Гаги.

За словами авторів публікації, подібний підхід використовується і центральними російськими виданнями, наприклад, газетою "Комсомольська правда", яка регулярно шукає містичні знаки у західних джерелах, на кшталт обкладинки журналу The Economist.

7. Депутати російської Держдуми.

Видання згадало, як вони у численних шоу і публічних виступах самі стали джерелом неймовірно безглуздих фейків, на зразок "Данських борделів для зоофілів" або тверджень, що "США атакують Росію за допомогою кліматичної зброї".

8. Представники міської влади Петербурга.

Йдеться про спробу закриття під приводом "санітарних порушень" закладу під назвою "Zoom-кафе".

Уточнюється, що такими діями чиновники заслужили нечувану ганьбу, адже таким чином хотіли зупинити віртуальний ЛГБТ-фестиваль на Zoom-платформі, яка із закладом харчування не має нічого спільного, окрім елементу назви.

Наголошується також, що всього впродовж 2020 року інформаційна база EUvsDisІnfo поповнилася щонайменше 10 000 випадками подібної безглуздої дезінформації, яка ганьбить лише її авторів.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року російського пропагандиста витурили з Києва і закрили в'їзд в Україну на три роки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme