НАСА: Липень цього року став найспекотнішим місяцем в історії

За даними НАСА, липень 2016 року стало найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію метеорологічних спостережень, тобто за останні 136 років
Depo.Життя
16 серпня 2016 05:20
ФОТО: depo.ua

Як оголосив журналістам головний кліматолог НАСА Гевін Шмідт, аерокосмічне агентство США підрахувало, що середня температура в липні цього року була на 0,84 градуса за Цельсієм вища від середньої за 1950-1980 роки та на 0,18 градуса вище колишніх рекордних місяців - липня 2011 року і липня 2015 року. У ці два місяці глобальна температура була майже однаковою, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

У п'ятірку рекордно спекотних місяців, за даними НАСА, входять також липень 2009 року і серпень 2014 року - тобто, рекорди в останні роки ставляться постійно. При цьому тільки липень 2015 року припав на період Ель Ніньо - що відбувається раз на кілька років природного потепління ділянок Тихого океану, що суттєво впливає на клімат на Землі.

Більшість дослідників вважають причиною потепління на планеті викиди парникових газів від згорання викопного палива. Втім, єдиної позиції щодо причин зміни клімату вчені не досягли, хоча сама зміна для них очевидна.

"Лякає те, що ми входимо в епоху, коли кожен наступний місяць або рік буде рекордно спекотним, а інше буде вважатися сюрпризом", - цитує агентство Ассошіейтед прес кліматолога Кріса Філда зі Стенфордського університету.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя