На Житомирщині розробляють програму рекультивації знищених копачами бурштину земель

На Житомирщині розроблять і ухвалять програми з рекультивації земель, пошкоджених внаслідок нелегального видобутку бурштину

Про це повідомили у прес-службі УМВС України у Житомирській області з посиланням на начальника відомства Валерія Рудика, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

За його словами, міліція ініціює перед Житомирською обласною радою та іншими органами місцевого самоврядування розробку програм з рекультивації земель, пошкоджених у результаті роботи "варварських копалень".

Також Рудик підкреслив, що зусилля міліції спрямовані на виявлення та документування тих, хто закуповував незаконно видобутий бурштин, і організаторів цього нелегального бізнесу з мільйонними прибутками. Нині міліція розслідує понад 50 відповідних кримінальних проваджень.

Рудик нагадав, що з середини червня цього року на території північних районів області збільшено кількість рейдових мобільних груп, які виявляють та припиняють факти незаконного видобутку бурштину.

"Правоохоронці разом з працівниками СБУ, екологічної інспекції, лісівниками затримують порушників та техніку. Станом на 9 липня незаконні копальні не працюють в жодному із районів Житомирщини", - підкреслив він.

За словами начальника УМВС у Житомирській області, проблема незаконного видобутку бурштину є багаторівневою і потребує комплексного підходу.

"Тому до її вирішення нині задіяно усі зацікавлені сторони: від місцевого населення та органів самоврядування до влади і народних депутатів", - сказав він.

Правоохоронці запропонували і реалізують свою програму дій з наведення порядку у районах нелегальних копалень, у тому числі сприяють створенню спеціальних громадських формувань з охорони лісів.

Як повідомив начальник Олевського райвідділу міліції Віктор Думан, з початку року до райвідділу надійшло більш як 80 заяв та повідомлень, пов'язаних із незаконним видобутком бурштину у районі.

"Кожен випадок перевірявся, але лише у 14 з них були встановленні ознаки кримінальних діянь і відповідно відкриті провадження за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Ще 26 звернень приєднанні до уже наявних справ, в інших - інформація не підтверджувалась", - сказав він.

Як відомо, видобуток бурштину залишиться одним з найкорумпованіших видів видобутку в Україні. Так звана "бурштинова мафія" створила цілу систему з чиновників, правоохоронців і кримінальних авторитетів, що прикривають цей бізнес. Зокрема, 10 травня 2014 року на Рівненщині бойовики з вогнепальною і травматичною зброєю обстріляли місцевих жителів, які видобували бурштин. А нещодавно активісти показали одне  з найбільших місць по нелегальному видобутку бурштину на Поліссі, яке перетворилося на "місячну поверхню"

У квітні Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект "Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах і проявах, які не мають промислового значення".

Нагадаємо, що міністерство екології та природних ресурсів розробляє законопроект, який дозволить легалізувати незаконний видобуток бурштину місцевим населенням.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко вимагає від силовиків припинити "фестиваль контрабанди" на західному кордоні України.

Чиатайте також: Вадим Денисенко: Закон про бурштин - "фількіна грамота". Ніхто й без нього не заважає владі припинити незаконний видобуток

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme