"Бурштинова мафія" на Поліссі: масштаби грабежів колосальні (ФОТО)

Активісти відвідали одне з найбільших місць по нелегальному видобутку бурштину на Поліссі

"Бурштинова мафія" на Поліссі: масштаби…

Про це у "Фейсбуці" пише журналіст Денис Казанський, повідомляє depo.ua.

"Сьогодні знову їздили в рейд проти мафії, що нелегально добувала бурштин в Поліссі. Потрапили на одне з найбільших місць видобутку. Ситуація жахлива, десятки, якщо не сотні гектарів лісу перетворилися на місячну поверхню, ліс випалюється з усією живністю, масштаби грабежів колосальні."

"Бурштинова мафія" на Поліссі: масштаби грабежів колосальні (ФОТО) - фото 1

"Їздили автоколоною, з Автомайданом. Накрили в лісі під Олевському бандитський табір, ціле містечко дерев'яних будівель за парканом. Але всі мешканці втекли перед нашим приїздом і зняли блокпости, а та вже встигли евакуювати екскаватори і майже всю техніку. Вдалося зняти тільки військові вантажівки. Цікаво, чому вони не на фронті?" - пише журналіст.
"Бурштинова мафія" на Поліссі: масштаби грабежів колосальні (ФОТО) - фото 2

"Шухер вийшов пристойний. На місце злочину викликали міліцію, губернатора і чиновників. Будемо знову бити у всі дзвони, робити прессуху. Подивимося, хто відреагує з міністрів і що буде. Ось Наливайченко прийшов на наш круглий стіл і відразу звільнили його потім...", - додав він.

Як раніше повідомляв depo.ua, 10 травня 2014 року на Рівненщині бойовики з вогнепальною і травматичною зброєю обстріляли місцевих жителів, які видобували бурштин.

Як відомо, видобуток бурштину залишиться одним з найкорумпованіших видів видобутку в Україні. Так звана "бурштинова мафія" створила цілу систему з чиновників, правоохоронців і кримінальних авторитетів, що прикривають цей бізнес.

У квітні Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект "Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах і проявах, які не мають промислового значення".

Зокрема, цей закон визначає основні правові, економічні та екологічні засади діяльності, пов'язаної з особливостями користування надрами для видобутку бурштину-сирцю, а також реалізацією, зберіганням, перевезенням та обробкою бурштину-сирцю на території України, з метою недопущення несанкціонованого видобутку бурштину-сирцю, забезпечення вимог охорони довкілля, розвитку галузі обробки бурштину-сирцю, підвищення зайнятості населення.

Нагадаємо, що міністерство екології та природних ресурсів розробляє законопроект, який дозволить легалізувати незаконний видобуток бурштину місцевим населенням.

Чиатайте також: Вадим Денисенко: Закон про бурштин - "фількіна грамота". Ніхто й без нього не заважає владі припинити незаконний видобуток

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme