Маски, паспорти, шалені штрафи: Які заборони через коронавірус в Україні набирають чинності з 6 квітня

Уряд з понеділка, 6 квітня, запроваджує нові жорсткі заходи безпеки через коронавірус. Тепер всюди доведеться ходити в масці і з паспортом, погуляти в парку з дитиною не можна, дорослі не можуть іти вулицею групою більше двох. Хворим заборонили виходити з дому, а тим, хто на обсервації – можна вийти двічі на тиждень. Зате за три тижні, можливо, українцям дозволять повернутися на роботу

Маски, паспорти, шалені штрафи: Які забо…

З 6 по 24 квітня на всій території України, запроваджується низка нових заборон через пандемію коронавірусу. Їх виконання буде відслідковувати МВС і Нацгвардія, а порушення каратиметься великими штрафами і навіть позбавленням волі.

 

Маску "наполегливо рекомендують" носити всюди. І то ваш клопіт, де ви її візьмете. Інакше штраф – 17 тис. грн

З 6 квітня урядом заборонено перебування у громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно. Багато питань в українців викликало те, що вважати громадським місцем крім свого власного житла.

Кабінет міністрів, замість надати роз’яснення людською мовою, ще більше заплутав людей. Так, в коментарі щодо нових обмежувальних заходів, які набирають чинності з 6 квітня, розміщеному на Урядовому порталі, вказано, що громадське місце це: "Частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше)".

Але при цьому в Уряді зазначили, що перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо. Тому Кабмін "наполегливо рекомендує" взагалі перебувати на вулиці в масці, оскільки ви у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення "громадське місце". Щоб ми з вами не плуталися.

За дотриманням правил карантину в публічних місцях слідкуватиме МВС та Нацгвардія. 

"Карантин – це не канікули. За порушення правил карантину під час поширення COVID-19 в Україні, відповідно до ст. 325 ККУ, діє штраф від 17 тис. до 51 тис. грн або позбавлення волі на строк до 3 років", – наголосив Шмигаль, розповідаючи про види покарання.

Місцева влада ухвалює додаткові рішення. Так, у Києві вже є розпорядження , що забороняє ходити без респіратора або захисної маски, в тому числі, по вулицях і прибудинкових територіях.

Нагадаємо, в магазини, аптеки, банки, тощо, українців зобов’язали заходити в масках раніше. 

Кабінет міністрів зобов'язав працівників торгівлі, банків, аптек, спеціальних магазинів зв'язку та телекомунікацій і закладів з їх ремонту запровадити захист очей та обличчя, а також надавати відвідувачам такі засоби, в тому числі самостійно виготовлені маски - відповідну постанову опубліковано на Урядовому порталі.

"Заборонити до 24 квітня 2020 року... роботу суб'єктів господарювання, ... крім торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв'язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контракти з операторами зв’язку, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів", – йдеться у цьому документі.

Хоча наступного дня, 4 квітня, у Шмигаля спростували цю інформацію. Про це йдеться в роз'яснені щодо нових обмежувальних заходів, які набирають чинності з 6 квітня, розміщеному на Урядовому порталі. Як зазначається в повідомленні, установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах.

"Обов'язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів", – додали урядовці.

20 березня Шевченківський районний суд Києва постановив оштрафувати на 17 тисяч гривень жінку, яка продавала продукти харчування з рук в невстановленому місці, що є порушенням санітарно-протиепідемічних правил в період карантину. Також одну особу було притягнуто до відповідальності за продаж продуктів харчування в магазині без захисної маски та перчаток. Суд звільнив продавчиню від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, повідомляє .ligazakon

А 1 квітня суд покарав вже покупця, який  перебував у приміщенні продуктового магазину без маски. Зарічний районний суд міста Сум притягнув порушника до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину та наклав на нього штраф -  17000 грн. 

Носити паспорт треба, адже поліція ловитиме хворих-ходоків

З 6 квітня заборонено знаходитись на вулицях без документів, що посвідчують особу громадянина України чи її спеціальний статус.

Це робиться тому, що правоохоронці, зупинивши вас на вулиці, можуть захотіти перевірити, чи не втекли ви з самоізоляції або обсервації. Для подібних втікачів передбачено великі штрафи.

Заборони для тих, хто на самоізоляції і на самообсервації

Людям, які проходять лікування від COVID-19 вдома, заборонено виходити надвір взагалі, а людям, які перебувають на самоізоляції це дозволено не частіше двох разів на тиждень

"Стосовно людей, які є хворими і проходять амбулаторне лікування, – наше прохання: взагалі не виходити, тому що це буде контролюватись, контролюватись жорстко", – заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Тим, хто перебуває на обсервації, тобто ще не має підтверженого діагнозу, дозволяється виходити з дому щоб поповнити запаси ліків та харчів не частіше двох разів на тиждень. Тим, кого на обсервацію відправила держава, не можна виходити без особливого дозволу.

"Ми зробимо все можливе, щоб люди, які перебувають на дому і лікуються від коронавірусної хвороби, отримали лікарські препарати і харчування", - зазначив Ляшко.

Як це робитимуть і як поліція відстежуватиме, скільки разів хворий виходив на вулицю – поки не зрозуміло. 

Заборонено ходити вулицею групою більше двох осіб, а дітям - без дорослих

Заборонено переміщення групою більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей.

Заборонено також перебування в громадських місцях (ну, тобто, майже всюди) дітям молодше 16 років без супроводу дорослих.

В парк з собакою можна, а з дитиною – ні. Спортмайданчики і дитячі майданчики – зачинено для всіх

З 6 квітня заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, тобто усіх місць, де звикли гуляти жителі міста. Відвідати ці місця можна тільки якщо ви наодинці вигулюєте домашню тварину. Яку саме – не уточнюється, але не виключено, що поліція поставиться до вас з почуттям гумору, в разі якщо ви вигулюватимете хом’яка.

Також не зазначається, чи необхідно мати документи на тварину.

Ще парки і лісопарки дозволено відвідувати у випадку службової необхідності, наприклад – правоохоронцям. Всіх інших можуть оштрафувати.

Катати в парку візочок з малюком чи влаштувати пікнік із шашликами – заборонено. Штрафами за пікніки-шашлики київська поліція грозила ще наприкінці березня.

Відвідування спортивних та дитячих майданчиків також заборонено. Дитячі майданчики в парках подекуди вже відгородили кількома шарами стрічки і повісили попереджувальні таблички.

Масові заходи - заборонено

Під забороною проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб (наприклад ярмарок чи колективне заняття з йоги, чи молебень), крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Ця заборона є особливо актуальною, враховуючи наближення Великодня, коли віряни масово забажають піти в церкву. 

Всіх, хто приїжджає в Україну - на обсервацію

На кордоні працюватиме тільки 21 пункт пропуску. При цьому вводиться обов’язкова обсервація на 14 днів для всіх, хто приїжджає в Україну.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба уточнює, що повернення наших громадян до України з-за кордону залежатиме від кількості вільних місць для їхньої обсервації. Можливо, що більш суворі заходи ввели після того, як стало зрозуміло, що багато хто просто дурив прикордонників, приймаючи жарознижувальні препарати, щоб уникнути обсервації. Про це розповідав в інтерв'ю "РБК-Україна" голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

"Людина приїжджає, у неї начебто все нормально, а потім через кілька годин вона звертається до лікаря. Зрозуміло, що завдання людини – в'їхати в країну. От у нас був випадок, коли українка, яка в Італії обслуговувала заражених коронавірусом в клініці, прилетіла в Румунію на літаку, а звідти на таксі приїхала в Україну і нічого не сказала. Ось як можна так до цього ставитися, якою потрібно бути людиною – взагалі мізків не мати?" – сказав він.

За три тижні можуть дозволити вийти на роботу, але карантин продовжиться

Без дотримання суворих карантинних норм пік захворюваності на коронавірус може початися 14-15 квітня, зазначає влада. Водночас, за розрахунками уряду ті, хто зараз хворіє на коронавірус, за наступні три тижні мають одужати, а введені обмеження завадять хворобі поширюватися далі і якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня почнеться поступове ослаблення карантину. Цей процес здійснюватимуть в кілька етапів. На першому на роботу буде дозволено вийти людям працездатного віку і паралельно частково відновлять рух громадського транспорту.

Поки що обмеження по транспорту діятимуть таким чином

При цьому обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги залишиться навіть після можливого послаблення карантину в кінці квітня. Нагадаємо, Кабмін ухвалив постанову "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу" та заборонив суб’єктам господарювання до 24 квітня приймати відвідувачів в закладах харчування, торгівельно-розважальних центрах, а також фітнес-центрах, закладах культури, торгівельного і побутового обслуговування населення.

При цьому днями було дозволено роботу ломбардів та кредитних спілок.

Повідомлення про те, що будуть відкриті ринки, зрештою виявилося таким, яке не всі правильно зрозуміли. По-перше, це рішення розглядатиме місцева влада, а по-друге, органи місцевого самоврядування можуть дозволити відкрити ринок у разі, якщо немає інших можливостей купувати продукти харчування населенню, яке проживає на тій чи іншій території.

Для літніх людей, студентів і школярів карантин буде продовжений навіть через три тижні.

Читайте також - Ліки від малярії, гепатиту, ВІЛ та Еболи: Чим будуть рятувати українців від коронавірусу за новим протоколом МОЗ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme