Ліки від малярії, гепатиту, ВІЛ та Еболи: Чим будуть рятувати українців від коронавірусу за новим протоколом МОЗ

Вчора Міністерство оборони здоров’я опублікувало єдиний протокол, в другій частині якого перераховано алгоритм дій медиків і ліки на випадок виявлення в пацієнта COVID-19

Ліки від малярії, гепатиту, ВІЛ та Еболи…
Фото: Shutterstock

Depo.ua розповідає, що прописано в цьому протоколі, якими препаратами лікуватимуть українців і скільки вони коштують. Від коронавірусу в нашій країні лікують безкоштовно, але, мабуть, всі хто хоч раз стикався з державними медзакладами, стикалися і з проханнями купити самостійно ліки чи зробити добровільно-примусову пожертву.

Протокол – це єдині правила лікування, яких тепер мають дотримуватися всі українські медики. Новопризначений міністр охорони здоров’я Степанов, презентуючи його, вкотре зазначив, що спеціальних ліків від коронавірусу досі не винайдено. Але, із врахуванням досвіду 35 інших країн (Китай, США, Велика Британія, тощо), які вже мають ефективні напрацювання в боротьбі з хворобою, було вироблено алгоритм дій і перелік лікарських засобів, "які зареєстровані з іншими показаннями або не зареєстровані в Україні, але застосовуються для лікування окремих груп пацієнтів з коронавірусною хворобою".

Як лікуватимуть від коронавірусу в Україні

При госпіталізації, для оцінки клінічного стану пацієнта та визначення можливості застосування зазначених в протоколі лікарських засобів з огляду на наявність протипоказань, переписано проводити наступні обстеження:

- ЕКГ з метою виключення подовження інтервалу QT;

- загальний клінічний аналіз крові з підрахунком форменних елементів;

- загальний клінічний аналіз сечі;

- біохімічний аналіз крові;

- визначення рівня глюкози крові.

В процесі лікування лікарськими засобами гідроксихлорохін, хлорохін, лопінавір/ритонавір повторно оцінюється інтервал QT пацієнта, з метою контролю виникнення протипоказань. Призначення лікарських засобів здійснюється з урахуванням індивідуального перебігу захворювання, супутньої патології та наявності протипоказань. Зазначається, що без згоди пацієнта ліки до нього не застосовуватимуть. Варіанти схем лікування, з урахуванням ступеню тяжкості, діями лікарів і дозами ліків, можна подивитися за цим посиланням

Читайте також: Може не вистачити лікарів: Які проблеми влади і Зеленського демонструє коронавірус

Чим лікуватимуть лікуватимуть від коронавірусу в Україні

В тому ж документі зазначено перелік ліків. Шановні читачі, увага – закликаємо не скуповувати ці препарати "про всяк випадок", адже вони рідкісні і може не вистачити тим, кому це справді потрібно. Ви можете завадити чиємусь лікуванню, ще й марно витратите немалі гроші. Адже вам цей препарат може так і не згодитися, чи не підійти.

Гідроксихлорохін -  протиревматичний препарат, має бактерицидну дію, що пов'язана з порушенням процесів реплікації ДНК у клітинах малярійних плазмодіїв. Має протизапальну та протиалергічну дію.

Показання: ревматоїдний артрит, ювенільний хронічний артрит, дискоїдний і системний червоний вовчак, захворювання шкіри, викликані або усугублённие сонячним світлом, малярія.

Лікарський препарат гідроксихлорогін, який продається в Україні під назвою "Плагеніл", затвердили ще у 1955 році, нині він входить у перелік життєво необхідних та важливих препаратів. Під час лабораторних експериментів він виявився ефективним у боротьбі з коронавірусом, повідомляє Forbes.  9 березня у журналі Clinical Infectious Diseases з'явилося дослідження у якому йшлося про те, що препарат має хороший потенціал для боротьби з коронавірусом, пише 24tv.ua. Упаковка "Плаквенілу" коштує близько 500 грн, наразі ми його в аптеках не знайшли.

Хлорохін - протизапальний, антиаритмічний, імунодепресивний, протималярійний, протипротозойний препарат. Застосування - малярія (профілактика і лікування всіх видів), позакишковий амебіаз, амебний абсцес печінки, хронічна і підгостра форми системного червоного вовчака, склеродермія, ревматоїдний артрит, фотодерматоз, пізня шкірна порфірія.

"Вперше про лікування коронавируса протималярійними препаратами заявили китайські лікарі. 19 лютого вони повідомили про обнадійливих результатах в результаті клінічних випробувань. Але через кілька днів хлорохин в Китаї використовувати перестали через смертельні побічні ефекти. Однак напрацювання китайських колег надихнули групу французьких вчених. Дідьє Рауль, відомий лікар-інфекціоніст з Марселя, представив результати дослідження, що доводить ефективність препарату", - пише focus.ua

За словами президента США Дональда Трампа, найближчим часом в американських лікарнях почнеться застосування хлорохіну для лікування коронавируса і це "змінить правила гри".

Днями одна з відомих українських фармфірм повідомила про готовність налагодити виробництво гідроксихлорохіну / хлорохину за умови державного замовлення.

Лопінавір і Ритонавір - комбіновані противірусні препарати, їх застосовують для лікування інфекції, спричиненої вірусом ВІЛ-1 та ВІЛ-2 у складі комбінованої терапії у дорослих та дітей віком від 6 місяців. 

"Проведено дослідження Лотус Китай (Проба лопінавіру для пригнічення SARS-CoV-2 у Китаї/Lopinavir Trial for Suppression of SARS-CoV-2 in China — LOTUS China) з метою визначення ефективності комбінації лопінавір/ритонавір при лікуванні пацієнтів із SARS-CoV-2. Рандомізоване дослідження показало, що додавання до стандартної терапевтичної схеми комбінації препаратів лопінавір/ритонавір не пов’язано з клінічним поліпшенням або смертністю у тяжкохворих із COVID-19", - пише "Український медичний часопис" 

В аптеках цих препаратів ми не знайшли. За словами провізорів, коштують вони, приблизно, від 2 до 3 тис грн за 60 капсул.

Ремдесивір – новий противірусний препарат, розроблений у лабораторії компанії "Gilead Sciences" для лікування гарячки Ебола та гарячки Марбург. Експериментально доведена ефективність його також щодо інших РНК-вмісних вірусів, а також коронавірусів, зокрема збудників близькосхідного коронавірусного респіраторного синдрому та тяжкого гострого респіраторного синдрому. Препарат досліджується щодо можливості застосування при коронавірусній хворобі. Враховуючи ефективність у дослідженнях препарату проти коронавірусних інфекцій, "Gilead Sciences" надала ремдесивір для лікування хворих на коронавірусну інфекцію у лікарню міста Сногоміш, штат Вашингтон, а також зголосилась передати необхідну кількість препарату до Китаю для проведення подальших клінічних досліджень та лікування хворих.

Активна форма ремдесивіру, GS-441524, у клінічних дослідженнях виявила ефективність у лікуванні котячого коронавірусу.

Тоцилізумаб – належить до групи імунодепресантів, зменшує активність імунної системи. Його використовують для лікування артритів різної важкості. Про його ефективне використання повідомляли лікарі Італії в середині березня. 

В Китаї вже схвалили використання тоцилізумабу. Як зазначено в нових рекомендаціях Національної комісії з охорони здоров'я Китаю, тоцилізумаб може застосовуватися для лікування пацієнтів з серйозним ураженням легень і високим рівнем цитокіну інтерлейкіну-6. Крім того, препарат включений в клінічні дослідження за участю 188 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, завершити які планують до 10 травня.

В Україні Тоцілізумаб зареєстровано під тороговою назвою Актемра. Вартість за 200 мг – близько 6 тисяч гривень. Цього препарату в аптеках майже нема.

Осельтамівір – ще одна розробка компанії Gilead Sciences. Показання - профілактика та лікування грипу А та В.

В Україні цей препарат також відомий під торговою маркою "Таміфлю". За даними strana.ua, його використовували в Чернівцях при лікуванні першого офіційного випадки інфікування Covid-19 в Україні.

У протоколі його призначають тільки дітям.

"Тамфілю" коштує близько 600 грн за упаковку, але в аптеках його вже майже нема.

Також можуть використовуватися антибіотики, антигрибкові препарати в разі потреби.

Як бачимо, в клінічний протокол потрапили препарати, зареєстровані для лікування інших хвороб і ефективність в лікуванні ними коронавірусу ще доводиться. У "мирний" час такий проект, враховуючи те, що він ламає усталені схеми використання ліків в Україні та з огляду на прізвище його головного автора (голова комітету Ради з питань здоров'я нації та радник президента Зеленського Михайло Радуцький), був би одразу записаний до "схематозних", адже він дозволяє заполонити український ринок маловідомими препаратами і дозволити на цьому неабияк нажитись імпортерам-фармацевтам. При тому, що вітчизняні виробники опиняться за бортом, а ринок захоплять закордонні фармкомпанії. І станеться це на фоні того факту, що медичним світом поки що не підтверджено ефективності бодай якогось засобу у боротьбі з хворобою.

Але перед загрозою коронавірусу депутати закрили очі на явний корупційний потенціал законопроекту і проголосували його. Будемо сподіватися, що від цього буде більше користі, ніж шкоди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme