На Росії спалили "чужі російської ідеології" книги Фонду Сороса

53 екземпляра навчальної літератури, які знаходилися в бібліотечному фонді Воркутинського гірничо-економічного коледжу, знищили "шляхом спалення"
Depo.Життя
13 січня 2016 17:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на 7x7-journal.ru.

Інтернет-журнал "7x7" направив офіційний запит до Міністерства освіти і молодіжної політики Комі після того, як в середині грудня 2015 року стало відомо, що з бібліотек і навчальних закладів республіки вилучають літературу, видану за підтримки Фонду Сороса. Сьогодні редакція отримала відповідь за підписом в.о. міністра Світлани Масовий-Архипової.
На Росії спалили "чужі російської ідеології" книги Фонду Сороса - фото 1

На Росії спалили "чужі російської ідеології" книги Фонду Сороса - фото 2

У ньому повідомляється, що, за даними Міносвіти, в Ухтинському державному технічному університеті виявили і рекомендували вилучити 413 книг. У Воркутинском політехнічному технікумі - 14 книг; там ці підручники вже вилучені, готується акт про їх списання, а видання будуть "утилізовані за допомогою знищувача паперів".

У Воркутинском гірничо-економічному коледжі 53 книги вже спалені.

Як саме знищували "небажані" видання, інтернет-журналу розповіла завідувачка бібліотекою Воркутинського гірничо-економічного коледжу Олена Васильєва. Книги спалили в дворі навчального закладу:

"Прибираються індикатори з каталогів, дістаються формуляри, книги зносяться вниз і в ящиках спалюються у дворі за коледжем. Цю процедуру ми робили неодноразово, бо списували ветхий фонд. І в мішках. Ця технологія для всіх бібліотек (однакова, - ред.). Ми фонд списували старий. Виноситься і в певному місці спалюється", - сказала Васильєва.

За її словами знищені книги були незатребуваними: "Ця книжечка називалася "Світогляд". Вона трошки релігійного змісту. Ці книги вчинили дуже давно. Я працюю 11 років, книги надійшли до фонду ще до цього моменту, і у нас їх взагалі ніхто не брав, і вони взагалі були в коморі".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя