На Донеччині може прорвати дамбу фенольного заводу, - ІС

На Донеччині поблизу лінії фронту виявили серйозну проблему екологічного характеру в районі Новгородського
Depo.Життя
11 травня 2016 10:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці" координатор групи "Інформаційний спротив", нардеп Дмитро Тимчук, передає depo.ua.

Зокрема, у селищі знаходиться Дзержинський фенольний завод (нині – ТОВ "НВО "Інкор і К" КХП Фенольний завод), де, у свою чергу, розташований шламонакопичувач з 400 тис куб м відходів фенольного і нафталінового виробництва.

"Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена у результаті обстрілу з боку терористів, але поки що стоїть. Проблема в тому, що у результаті тих же обстрілів пошкоджений трубопровід, через який ведеться відкачування води, і в даний час рівень рідини у накопичувачі досяг критичної позначки. Дамбу може прорвати у будь-яку хвилину", - пише він.

За словами Тимчука, результатом прориву було б сходження отруйного селевого потоку, формування токсичної хмари, зараження річки Кривий Торець.

"І – загибель людей. Під загрозою екологічної катастрофи у першу чергу – н. п. Новгородське і Нелепівка. Всього – 13 тисяч людей", - пише він.

В "ІС" відзначають, що через те, що в районі дамби знаходиться безліч вибухонебезпечних предметів (насамперед – не розірвані боєприпаси), роботи з укріпленню дамби та ремонту трубопроводу, м'яко кажучи, ускладнені.

"Готую відповідні депутатські запити. Будемо намагатися зрушити рішення проблеми з мертвої точки", - повідомив Тимчук.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя