На Чернігівщині зареєстровано 14 порушень

У другому турі виборів станом на 18.00 у Чернігівській області зафіксовано 14 випадків порушень виборчого законодавства, з них 5 - фотографування підпису на бюлетені

Про це повідомив керівник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Сергій БРИЛЬ, повідомляє depo.ua з посиланням на sknews.net

За словами полісмена особливих порушень в області не зафіксовано. Однак на думку деяких громадських спостерігачів є й такі, що заслуговують на ретельну перевірку.

На паспортах окремих виборців, що прийшли на дільниці віддати свій голос за "свого" кандидата, були наклеєні якісь штрих-коди.  Сергій Бриль зазначив, що поліція не вбачає якихось кримінальних ознак у таких діях.

"Там кримінального нічого нема. У нас є дві заяви по цьому факту – зверталися громадяни, виїжджали за цим фактом оперативні групи. Правопорушення в цьому не вбачається, тому що ці наклейки були не на самих паспортах, а збоку на обкладинках", — сказав поліцейський.

Ольга Айвазовська з мережі ОПОРА, коментуючи нанесення штрих-кодів, вважає, що це може свідчити про ситуацію із застосуванням технології підкупу виборців. Вона висловила здивування, що правоохоронці не надають належну оцінку дивному явищу, адже необхідно, на її думку, провести ретельну перевірку, аби встановити: для чого наклеювали на обкладинках паспортів такі позначки (з якою метою), хто це зробив і хто був ініціатор таких діянь? На жаль, правоохоронці не захотіли встановити всі обставини дивного нововведення.

На думку екс-голови Комітету виборців України, народного депутата Олександра Черненка, порушенням є підкуп виборців, порушення таємниці голосування, контроль і тиск на виборців. Однак приліплені на паспорт штрихкоди, з яким у Чернігові виборці масово приходять на дільниці, не є порушенням. І взагалі, він не побачив, як за допомогою штрихкоду можна контролювати виборців. Про це він повідомив 15 листопада під час зустрічі з журналістами у прес-центрі "Вибори 2015.Чернігівщина".

У Чернігові та 15 районах області відбувається голосування на місцевих виборах. Керівник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області зауважив, що поліція забезпечує громадський порядок на дільницях і в громадських місцях в посиленому режимі.

Нагадаємо, що повторне голосування відбувається в Бахмацькому, Борзнянському,Варвинському, Городнянському, Ічнянському, Козелецькому, Куликівському,Менському, Ніжинському, Носівському, Прилуцькому, Ріпкинському,Семенівському, Срібнянському, Чернігівському районах області та місті Чернігові.

На території Чернігівської області утворено 179 виборчих комісій, з яких 27 територіальних виборчих комісій та 152 дільничні виборчі комісії.

Як повідомляють у Центральній виборчій комісії найвища явка по Україні саме у Чернігівській області. Станом на 16 годину на Чернігівщині проголосувало 36 % виборців, а найменше громадян взяло участь у виборах у Херсоні (біля 17 %).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна