Музиканти світу відзначили в Україні сторіччя Менухіна

У Києві, Одесі та Львові в рамках програми "Менухін - 100", присвяченій 100-річчю унікального скрипаля і диригента з українським корінням Ієгуді Менухіна, пройшли концерти за участю світових зірок
Depo.Життя
26 травня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua

Серед них - уродженець з Черкас Дмитро Суховієнко (фортепіано, Бельгія) і Дмитро Ситковецький (скрипка, США), батько якого був відомим київським скрипалем, пише depo.ua.

З ними виступали Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії Романа Кофмана, Одеський Національний філармонічний оркестр Вікторії Жадько і Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів" Мирослава Скорика. Програма охопила також Великобританію, США і Монако.

Людмила Русаліна і Дмитро Ситковецький - фото 2

Людмила Русаліна і Дмитро Ситковецький

У рамках програми "Менухін - 100" три юних таланти з Києва, Львова та Одеси отримали запрошення на навчання в школу Менухіна в Швейцарії.

"Важливо, щоб влада усвідомила, що культура - один з ключових цеглинок у фундаменті оздоровлення нації, побудові нової країни, про яку ми багато говоримо, але не рухаємося до неї", - підсумувала тур меценат програми Людмила Русаліна.

Раніше вона надала фінансову допомогу театру "Київ Модерн-Балет", який опинився у кризовій ситуації через втрату підтримки.

Людмила Русаліна і Дмитро Ситковецький  - фото 1

Меценат Людмила Русаліна і хореограф Раду Поклітару

"Я був упевнений, що в Україні це нікому не потрібно і щасливий, що помилявся", - заявив керівник єдиного в країні професійного театру сучасного балету, лауреат Шевченківської премії Раду Поклітару, після прем'єри найдорожчої в його історії постановки - балету "Жізель", що стала поряд з "Менухін - 100" ще однією подією культурного життя України.

"Я двадцять років щодня, в робочому порядку, виділяю кошти на благодійність, - говорить Русаліна. - І не втомлююся повторювати чиновникам: "Не можете самі - дайте можливість бізнесу інвестувати свій прибуток в майбутнє країни - в меценатство. Приведіть законодавство у відповідність з європейським".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя