Мобілізація медиків: на війну не хочуть хірурги, зате рвуться гінекологи

У понеділок прес-служба Міністерства охорони здоров'я розповсюдила заяву про те, що всі українські медики стануть військовозобов'язаними. ДеПо з'ясував, чи готові лікарі піти на фронт

Мобілізація медиків: на війну не хочуть…

Медики в Україні були військовозобов'язаними і раніше, але шість років тому ця норма була скасована, а військові кафедри поступово закрилися. У нинішніх умовах їх хочуть відновити.

Як пояснив ДеПо в.о. голови міністерства Василь Лазоришинець, це станеться, коли в законодавство будуть внесені відповідні зміни. Пройшовши військову кафедру (або перепідготовку, якщо навчалися на ній раніше), українські медики стануть військовозобов'язаними в запасі незалежно від спеціалізації.

Опитані ДеПо медики ініціативу МОЗ сприйняли по-різному.

ХІРУРГ Олексій Коломенський (Харків)
Якщо наша Верховна Рада прийме таке рішення, я разом із ними згоден піти на війну. А то як це - я воюватиму, а вони щось там вирішуватимуть? У мене дитина маленька, - розсердився Олексій. - Ні, звичайно ж, я готовий. Але потрібна підготовка - українські лікарі ніколи з військовими діями не стикалися. Особливо молодь: лікар повинен не тільки надати допомогу, але й себе не підставити, це потрібно вміти.

ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВИЙ хірургії Олег Міщенко (Запоріжжя)
На фронт не піду принципово. Ми (Олег працює в приватній клініці, - ред.) і так допомагаємо постраждалим із зони АТО, це дуже велика кількість людей.

ТРАВМАТОЛОГ Володимир Бабалян (Харків)
Я мобілізуватися готовий. Вважаю, що кожен, хто має хірургічну спеціальність і не боїться кульових поранень, повинен або бути військовозобов'язаним, або заявити про свої пацифістські переконання - добровольців зараз і так вистачає.

ПЕДІАТР Ігор Побережний (Київська область)
Лікарі - універсальні воїни, вони бачили багато страшних історій і повинні бути готові до всього. У мене хоч спеціалізація і не військова, але я готовий пройти перекваліфікацію. Гадаю, навчитися шити-зашивати за два тижні - не проблема.
Я навчався на військовій кафедрі, випустився 2003 року, офіцер запасу. Вважаю, дарма у нас військові кафедри прибрали, не можна таке робити, маючи такого сусіда...

ГІНЕКОЛОГ Йосип Кутасевич (Вінницька область)
Коли я навчався, у нас були військові кафедри, збори, і їх необхідно відроджувати, бо зараз військова медицина в Україні зайшла в глухий ккут. Я влітку рвався до Слов'янська, але мені не дали відпустку. А днями зателефонували товариші з Харкова, Донецька та Кіровограда, з якими ми стояли на Майдані, і запропонували створити добровольчий батальйон «Гіппократ». У нього на добровільних засадах увійдуть хірурги, анестезіологи, травматологи, лікарі «швидкої» та всі охочі медики. Нас поки що четверо, але вже пообіцяли нам пригнати з Івано-Франківська «Урали», обладнані як пересувні госпіталі. Набиратимемо людей і на початку грудня поїдемо на війну.

АКУШЕР-ГІНЕКОЛОГ Сергій Дорошенко (Донецька область)
Не думаю, що всіх нерозважливо відправлятимуть - гінекологам та педіатрам там робити нічого, є спеціальності необхідніші в умовах бойових дій: хірурги, травматологи. Не знаю, наскільки мій досвід буде корисний там, але в разі чого я готовий до мобілізації. Хоча військового досвіду в мене немає.

СТОМАТОЛОГ Віктор Дергун (Вінниця)
Я проходив військову кафедру і три роки працював в армії на офіцерській посаді. За необхідності готовий призватися. Найголовніше, щоб мені було чим там займатися. Спеціалізація - не проблема, всі лікарі отримують загальну медичну освіту і за необхідності можуть накласти шину, зробити перев'язку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme