Медики розрахували оптимальний час сну

Занадто довгий або занадто короткий сон підвищує ризик інсульту

Таким є результат дослідження, представленого на Конгресі Європейського товариства кардіологів у Мюнхені, повідомляє Depo.ua з посиланням на Guardian.

Оптимальною для роботи серця тривалістю сну вчені назвали інтервал від 6 до 8 годин.

В рамках дослідження представниками центру кардіології в Афінах були проаналізовані дані понад мільйона дорослих.

Автор дослідження, доктор Епаймінондас Фонтас, сказав: "Наші результати показують, що занадто багато або занадто мало сну можуть мати негативні наслідки для серця".

З'ясувалося, що ризик розвитку проблем з серцем зростає на 11% у тих, хто спить менше 6 годин. Однак у тих, хто любить поспати довше 8 годин ризик виникнення інсульту та розвитку ішемічної хвороби серця вищий на 33%. Таким чином, недосипання і пересипання по різному збільшують ризик захворювання і смерті від хвороб серця та інсульту.

"Короткі проміжки сну навряд чи завдадуть серйозної шкоди здоров'ю, але накопичуються докази того, що слід уникати тривалого нічного сну або надмірного сну. Правильний сон є важливою частиною здорового способу життя", - наголосив Фонтас.

"Необхідно провести більше досліджень, щоб точно пояснити, чому так відбувається, але ми знаємо, що сон впливає на біологічні процеси, такі як метаболізм глюкози, артеріальний тиск і запальні процеси - а все це впливає на серцево-судинні захворювання", - упевнений Епаймінондас Фонтас.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme