Майже 40% чорної ікри осетра в Україні виготовлені нелегально

На українських ринках 38% чорної ікри осетра виготовлені нелегально

Такі результати дослідження оприлюднив Всесвітній фонд природи, передає Depo.ua.

Зазначається, що таємні покупці з жовтня 2017 року по травень 2018 року збирали зразки чорної ікри та осетра у шести містах України: Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі та Херсоні.

Таємні покупці брали зразки товару на ринках, у ресторанах і магазинах.

Пізніше ці зразки передали на дослідження в Інститут зоологічних досліджень імені Лейбніц, котрий знаходиться у Берліні.

Дослідження показали в якому місці були вирощені ці зразки: в акваріумі або дикого походження.

Всього в інституті досліджували 33 зразка чорної ікри та осетра.

За результатами дослідження 13 із 33 зразків були виготовлені нелегально. Найбільше браконьєрської продукції знайшли в Києві та Одесі (50% у кожному місті). Найменше браконьєрського товару в Дніпрі, там результати дослідження зразків показали легальне походження товару.

Дослідження показало, що найчастіше браконьєрська продукція попадалася на відкритих ринках. Показник нелегального походження чорної ікри та осетра, які продавали на ринках, складає 60%. У магазинах 90% вилучених зразків були акваріумного походження.

Також 45% вилучених зразків товарів мали у своєму складі компоненти, які не збігалися з компонентами, зазначеними в складі.

Всесвітній фонд природи дає кілька рекомендацій:

- купувати товар в мережевих магазинах;

- купуючи чорну ікру рекомендують вибирати перевірених виробників, а також звертати увагу на упаковку і перевіряти маркування: назва і адреса підприємства, дату виготовлення і термін придатності, назва виду риби, для імпортної продукції обов'язково повинен бути код CITES;

- купуючи осетер необхідно вибирати живу рибу і не купувати занадто велику або занадто маленьку рибу, які поширені на відкритих ринках Києва та Одеси.

Нагадаємо, осетер є найбільш уразливим видом риб Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

Довідка: 85% всіх осетрових знаходяться на межі вимирання. Шість видів риб осетрової групи занесені в Червону книгу. Їх вилов заборонений і є нелегальним. В Україні вилов цих шести видів осетра заборонений із 2009 року. Деякі види осетрів (такі як осетер атлантичний і шип) вже мають статус зниклих.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme