Майже 1,5 тисячі заблокованих у Росії вантажівок повернулися до України

До України повернулося близько 1,5 тис. вантажівок, які були заблоковані внаслідок запровадженої Росією заборони на транзит українського автотранспорту
Depo.Життя
23 лютого 2016 20:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) Леонід Костюченко. "Вже повернулися 1426 наших автомобілів", - сказав Костюченко, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

Він також зазначив, що, незважаючи на те, що 16 лютого Україна і Російська Федерація домовилися тимчасово, на період з 16 лютого до 25 лютого включно, відновити переміщення заблокованих вантажівок територіями обох країн, не всі українські автомобілі встигнуть за цей період повернутися в країну.

"За нашими підрахунками, сьогодні десь більш як 240 транспортних компаній мають по одному-два авто за межами РФ, які можуть не встигнути повернутися. Ми передаємо цю базу даних Міністерству інфраструктури", - сказав Костюченко.

Він додав, що попросив міністра винести на розгляд уряду 24 лютого питання про зняття штрафних санкцій щодо українських автоперевізників, які через транзитні обмеження прострочили доставку товарів до митного органу призначення.

Нагадаємо, 12 лютого на Волині, Прикарпатті та Закарпатті активісти блокували проїзд російським вантажівкам, які прямують з Білорусі територією України.

Згодом до цих областей приєднались інші.

Загалом на сьогоднішній день в блокаді російських вартажівок беруть участь 10 українських областей - Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Сумська та Чернігівська.

Сьогодні Кабмін після консультацій з ЄС має прийняти рішення щодо блокади російських фур.

14 лютого у Мінтрансі Росії заявили, що рух українських вантажівок на території Росії припинено - в якості заходу у відповідь.

16 лютого Україна і Росія домовилися тимчасово припинити транзитну блокаду.

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя