Літній туризм – 2021: Повний перелік країн, відкритих для українців, та умови в’їзду

Літо для українських мандрівників почалося з того, що Туреччина з 1 червня повернула правило ПЛР-тестів при перетині кордону, а Італія, попри сподівання, так і не відкрилася для українців

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Літній туризм – 2021: Повний перелік кра…
фото: Depositphotos

Depo.ua розповідає, що змінилося для тих, хто планує цього літа відпочинок за кордоном.

Правило ПЛР-тестів в Туреччині не діяло тільки два тижні, втім, на кількість бронювань могло вплинути позитивно. Але і зараз ця країна відкрита для українського туриста, звісно, якщо він не хворий на коронавірус.

На відміну від Італії. Досить довго різні ЗМІ морочили читачам голови заголовками про "відкриття Італії", яке от-от станеться. Насправді ж це питання все ще на стадії обговорення в італійському уряді, і наразі в’їзд дозволили лише туристам з ЄС та ще деяких країн, серед яких України немає (хоча авіаквитки з України в Італію на червень і липень досі продаються).

Читайте також – Як планувати самостійні подорожі у 2021-му році: Квитки, житло, повернення грошей

Тож, українському туристу поки залишається сподіватися, що невдовзі Італію таки відкриють і для нас. Греція ж зрештою відкрилася.

Які країни відкриті для українців станом на початок літа

Наводимо інформацію з офіційних джерел та від безпосередніх учасників туристичного ринку.

Курорти до 5 годин льоту:

Греція (ПЛР-тест або довідка про вакцинацію, або про те, що ви перехворіли на ковід від 2 до 9 місяців тому)

Болгарія (майже ті ж самі умови що і в Греції)

Туреччина (ПЛР-тест)

Кіпр (оскільки з 1-го червня Україна для Кіпру в червоній зоні, потрібно зробити два ПЛР-тести – до та після прибуття, причому другий також сплачує турист та підлягає ізоляції до отримання результату. Виключення лише для вакцинованих туристів, вони не потребують тестів)

Чорногорія (без тестів)

Албанія (без тестів)

Сербія (ПЛР-тест)

Хорватія (має найбільше опцій: ПЛР-тест, антиген-тест, сертифікат про вакцинацію або довідка, що ви перехворіли на коронавірус, проте треба уважно прочитати вимоги до цих документів) і якщо ви подорожуєте як турист, на кордоні вас попросять показати оплачене житло або яхту на всю кількість днів перебування.

Єгипет (ПЛР-тест)

ОАЕ (ПЛР-тест з собою та ще один одразу в аеропорту, а до отримання результатів – ізоляція)

Грузія (ПЛР-тест, який треба буде повторити через три дні після прибуття і своїм коштом)

Вірменія (ПЛР-тест або довідка про вакцинацію. Інакше доведеться здати тест в аеропорту та чекати результат у самоізоляції)

Далекі країни:

Казахстан (ПЛР-тест)

Туніс (ПЛР-тест є обов’язковим, але не звільняє від 7-денної самоізоляції, проте від неї звільняє довідка про вакцинацію або про те, що ви перехворіли)

Кенія (без тестів)

Танзанія (без тестів)

ПАР (ПЛР-тест)

Домініканська Республіка (без тестів)

Мексика (без тестів, але МЗС України попереджує, що навіть за наявності електронної візи на кордоні можуть перевірити всі документи туриста, що доводять мету його перебування в країні та навіть не впустити його на територію країни).

КостаРіка (страховка та покриття витрат у разі захворювання на COVID19)

Яка вакцина підходить для паспорту вакцинації

Також варто зауважити, що навіть якщо ПЛР-тест не потребує країна, куди ви прямуєте, його може вимагати ваш авіаперевізник або транзитна країна (для рейсів з пересадками). І коли говоримо про "паспорти вакцинації", важливо мати на увазі, що не всі вакцини визнані ЄС. Тож перед вакцинацією, якщо ви маєте на думці певну країну чи країни, варто поцікавитись які вакцини та які форми сертифікатів вона визнає. Поки що навіть між собою не всі країни ЄС домовились про таке визнання.

Китайська вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech поки що перебуває лише на "розгляді" у Євросоюзі на рахунок чи визнають щеплення нею дійсним для перетину кордону. Країни ЄС точно пустять вакцинованих двома дозами Pfizer та AstraZeneca, але не факт, що пустять з Covishield та Sinovac – це кожна країна визначатиме самостійно, тоже враховуйте це перед вакцинацїєю. 

Дуже цікавим є кейс Мальти. Уряд цієї країни звітував про набуття колективного імунітету для населення – першою серед країн Європи. Тут 72% дорослих вакциновані однією дозою, а 42% - навіть двома. При цьому Мальта не довіряє щепленням інших країн, тож вона просто розподілила їх на три зони і наразі в "зеленій" для Мальти немає жодної. Україна - в "червоній" і кожен турист, який перетинає кордон Мальти, має попередньо пройти через 14-денний "коридор" у безпечній країні. Як вам таке планування відпустки? Тому повноцінне відкриття Мальти для українців виглядає поки що таким само сумнівним, як і Італії, хоча тури на Мальту все ще продають туроператори.

До речі, вся Україна у своєму власному списку зараз знаходиться у "жовтій зоні" тому варто задуматись про вітчизняні курорти – зараз це досить таки надійний варіант.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme