Лише половина українців вважає вакцинацію ефективною: У світі цей показник вище 80%

79% людей у світі погоджуються з твердженням, що вакцини безпечні. В Україні цей показник значно нижчий - лише 29%

Про це свідчать результати нещодавнього дослідження Wellcome Global Monitor, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу МОЗ.

Опитування показує, що така недовіра характерна для пострадянських країн — низький рівень довіри до вакцинації також характерний для Білорусі та Росії. 

Результати дослідження також показують: у світі вакцини вважають ефективними 84% людей, в той час в Україні - 50%. В опитуванні взяли участь більше ніж 140 тисяч людей з більш ніж 140 країн світу. 

"Це дослідження показує загальний тренд — дуже низький рівень довіри до вакцинації в постсовєцьких країнах. Совєцька система, яка нехтувала інтересами людини, сприяла недовірі до держави, зокрема і до системи охорони здоров'я. Саме тому МОЗ України трансформує цю систему на прозору та ефективну, в центрі якої пацієнт, його потреби та довірчі відносини між пацієнтом та лікарем", - говориться у заяві МОЗ.

В Україні рівень охоплення щепленнями дітей до року залишається низьким: 71% вакцинація від поліомієліту, 69,3% - від дифтерії та правця, 67 % - від Гепатиту В (дані за 2018 рік). 

"Недовіра українців до вакцинації - результат десятиліть дезінформації з боку представників антивакцинаторських рухів. Фейкові новини та антивакцинальна пропаганда разом з дефіцитом вакцин у минулі роки підірвали довіру до програм імунізації. Внаслідок цього з’явилась велика група людей, які з різних причин не отримали необхідні щеплення, що створює високі ризики виникнення спалахів небезпечних інфекційних хвороб та є загрозою національній безпеці країни", - пояснили у Супрун.

Відмова від вакцинації має небезпечні наслідки, зазначили в МОЗ. Наразі в Україні триває спалах кору. З початку року на кір в Україні захворіли понад 57 тисяч людей, а від ускладнень померли 18 людей. Загрозливою є ситуація з дифтерією (з’являються поодинокі випадки і високим є ризик виникнення спалаху). 

Нагадаємо, 12 серпня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що зверталася до президента Володимира Зеленського та голови РБНО Олександра Данилюка, які проігнорували її пропозицію щодо вакцинації населення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme