"РНБО ігнорує вакцинацію": Супрун б'є на сполох

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун каже, що зверталася до президента Володимира Зеленського та голови РБНО Олександра Данилюка, які проігнорували її пропозицію щодо вакцинації населення

Про це вона написала у Facebook, інформує Depo.ua.

"Виглядає, що досі немає розуміння, що вакцинація є не менш важливою, ніж забезпечення військовослужбовців зброєю чи впровадження стандартів НАТО. Без колективного імунітету і вакцинації як пріоритету перших осіб країни — ми не зможемо захистити Україну. Без розгляду питань щодо імунопрофілактики на засіданні РНБО з відповідними рішеннями, теза про цінність людського життя залишатиметься лише декларацією, не підкріпленою конкретними діями", – вважає Супрун.

Вона каже, що цю проблему добре усвідомлюють західні партнери. Тому питання вакцинації широко комунікують, а перші особи беруть активну участь у кампаніях із закликом вакцинуватися.

Супрун пояснює, що для всього цивілізованого світу сьогодні серйозним викликом є протидія потужним антивакцинаторським кампаніям та недовіра до державних систем охорони здоров’я.

В.о. голови МОЗ нагадала, що в Україні зараз найбільший за часи незалежності підйом захворюваності на кір. Так у 2017 році було повідомлено про 4 782 випадки, у 2018 — про 54 810 випадків. Станом на середину 2019 року повідомлено про понад 54 тисячі випадків. З початку спалаху померло 39 людей. Ігнорувати таку ситуацію небезпечно.

Нагадаємо, Україна лідирує у світовому списку країн з найвищим показником захворюваності на кір у 2018 році.

Також за перше півріччя 2019-го на кір захворіло більше людей, ніж за весь минулий рік

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook