Лікар Комаровський порадив, чи вакцинуватися від коронавірусу тим, хто вже перехворів

Відомий український лікар-педіатр та телеведучий Євген Комаровський розповів, чи потрібно щепитися від коронавірусу тим людям, які вже перехворіли на COVID-19, а також чи варто перед цим робити тест на наявність в організмі антитіл

Лікар Комаровський порадив, чи вакцинува…
Фото: Рixabay

Про це він повідомив у своєму Instagram, передає Depo.ua.

Комаровський нагадав, що нині вже з'явилася можливість зробити щеплення від коронавірусу різними вакцинами.

"Але залишилися питання. Чи є взагалі сенс щепитися тим, хто вже перехворів на COVID-19? Особливо, враховуючи, що повторно хворіють багато... І якщо так, то чи потрібно перед цим робити тест на наявність антитіл?" – йдеться у дописі лікаря.

За його словами, нині "позиція практично всіх медичних співтовариств і всіх, хто реально вакцинує, чітка і єдина" – вакцинуватися потрібно навіть тим людям, які вже перехворіли на коронавірус.

"Немає необхідності обстежувати людину до початку вакцинації, тобто перевіряти наявність антитіл не має сенсу. Якщо людина перехворіла, то вакцинація не несе ніякого додаткового ризику. Були побоювання з цього приводу, але оскільки вже було щеплено кілька мільйонів людей, а даних щодо негативного впливу вакцинації на організм або імунну систему тих людей, які вже перехворіли, немає, то можна спокійно робити цю процедуру", – наголосив Комаровський.

Водночас він додав, що однозначно відомо, що після вакцинації рівень імунного захисту і кількість антитіл вищі, ніж після перенесеної хвороби.

"Якщо ви точно знаєте, що вже перехворіли, то відмова від вакцинації може мати тільки одну причину: ви свою дозу вакцини готові віддати тому, кому вона зараз потрібніша. Але якщо після хвороби пройшло більше шести місяців, то однозначно не треба нікому віддавати вашу дозу – давайте робити цю процедуру", – підсумував Комаровський.

Комаровський порадив, чи вакцинуватися від коронавірусу тим, хто вже перехворів

Вакцинація в Україні: що потрібно знати

Масова вакцинація в Україні, згідно із заявами очільників МОЗ Максима Степанова, має розпочатися вже цього тижня (раніше йшлося про 15 лютого). При цьому процес вакцинації розтягнеться на п'ять етапів, впродовж яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тисяч жителів, в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

  • працівники мобільних бригад вакцинації;

  • медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;

  • працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;

  • працівники екстреної медичної допомоги;

  • персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;

  • військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

В цілому національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

Відомо також, що на початок лютого Україна отримала гарантії про поставлення 22 мільйони доз вакцини, від двох виробників – AstraZeneca та Novavax.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці більше довіряють телевізійному лікарю Комаровському, ніж міністру охорони здоров'я.

Читайте також: В Україні починається масова вакцинація від коронавірусу: Що про це відомо сьогодні

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme