Кущ: Якщо прибрати усі вихідні, ВВП взагалі зменшиться

У сучасному - постіндустріальному світі - ніхто не "вичавлює як губку" робочу силу

Про це в коментарі "ДС" заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ, відповідаючи на питання, чи не забагато в українців вихідних в травні, передає Depo.ua.

На його думку, Україна ще перебуває в пострадянському дискурсі, який в сучасному світі практично відсутня.

"Ніхто не вибудовує лінійної залежності між кількістю робочих днів і валовим продуктом, який виробляє та чи інша економіка. Тому що якщо діяти лінійно, то тоді взагалі можна ліквідувати всі вихідні дні і таким простим механічним способом на 30-40% збільшити ВВП. Але фактично, якщо це зробити, ВВП не збільшиться, а зменшиться за рахунок зниження якості трудових ресурсів", - пояснив експерт.

"Стара теорія Карла Маркса, яка говорить про те, що додаткова вартість створюється додатковим працею, - продовжив Кущ, - свого часу дуже сподобалася товаришеві Сталіну, який створював концентраційні табори, де фактично вичавлював цю додаткову працю і створював додаткову вартість, завдяки якій, зокрема, індустріалізація країни".

Однак, за словами аналітика, "ми живемо в постіндустріальному світі, де ніхто не вичавлює робочу силу як губку".

Нагадаємо, Павло Кухта зазначив, що тривалі травневі свята не сприяють різкому зростанню економіки і рівнем заможності громадян.

Олексій Шевнін розповів, що чіткої кореляції між багатством країни і кількістю робочих годин не існує, а також зазначив, що найбільше в світі працюють мексиканці.

Галина Третьякова нагадала, що домашня неоплачувана робота дуже сильно впливає і на самопочуття працівника, і на потенційний внесок в економіку, та заявила, що прямої кореляції між кількістю свят і рівнем ВВП на душу населення не існує.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme