Кримський татарин перерізав собі горло в суді, відмовившись від російського громадянства

Кримчанин Ельвіс Асанов 11 травня перерізав собі горло в залі суду на знак протесту проти перегляду рішення у його справі російським судом в анексованому Криму із подальшим переведенням до російської в’язниці
Depo.Життя
19 травня 2016 08:17
ФОТО: depo.ua

Про це заявив експерт Регіонального центру прав людини та Української гельсінської спілки Роман Мартиновський, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

За його словами, наразі чоловік – живий, інформацію щодо нього передали новому російському Уповноваженому з прав людини Тетяні Москальковій. Також у правозахисників є свідчення засуджених, яких за відмову від російського громадянства направляли до штрафного ізолятора або намагались чинити на них тиск через інших ув’язнених, каже Мартиновський.

Кримський татарин перерізав собі горло в суді, відмовившись від російського громадянства - фото 1

Сьогодні близько півсотні українських засуджених із кримських тюрем звернулися щодо переведення їх відбувати покарання на материкову частину України, зауважує правозахисник. Крім самих ув’язнених, це можуть також робити їхні родичі, зазначає він.

Між тим, громадські організації зареєстрували близько тисячі випадків перевезення ув’язнених із анексованого півострова відбувати покарання на територію Росії. За даними закордонних дипломатичних установ України, оприлюднених "Українським тижнем", таких людей – щонайменше 179.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя