Кожному двадцятому жителю Землі загрожує швидке старіння, - вчені

Близько 5% жителів Землі генетично схильні до швидкого старіння і ранньої смерті
Depo.Життя
2 жовтня 2016 22:30
ФОТО: depo.ua

Генетик з Каліфорнійського університету Стів Хорват очолив команду з 65 вчених в семи країнах, яка з'ясовувала біологічний вік крові і оцінювала на підставі цього тривалість життя людини, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

Більш високий біологічний вік - незалежно від хронологічного віку - передбачав ранню смерть.

"Наше дослідження показує, що саме викликає старіння людини, відзначаючи перший крок на шляху до розробки нових методів уповільнення цього процесу", - каже Хорват, професор генетики Каліфорнійського університету.

Для вимірювання швидкості старіння кожного учасника експерименту були використані так звані "епігенетичний годинник". Цей молекулярний метод дослідження розраховує швидкість старіння людських тканин і крові з урахуванням процесів в ДНК.

На думку учених, прискорене старіння у деяких людей відбувається через метилування ДНК (модифікації молекули без зміни геному), що приводить до порушень нормального диференціювання клітин організму. Це на 50 відсотків підвищує ризик передчасної смерті в порівнянні з нормою.

"В той час, як здоровий спосіб життя може допомогти людині збільшити його тривалість, наш природний процес старіння заважає нам назавжди обдурити смерть. Однак, такі фактори ризику, як куріння, діабет або високий кров'яний тиск, все ще надають більший вплив на цей процес, ніж тільки лише епігенетична швидкість старіння", — додає Хорват.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя