Коронавірус у цифрах: Вражаючі прогнози та наслідки поширення інфекції (ІНФОГРАФІКА)

Коронавірус вже виявили у мешканців 35 країн і наразі чимало експертів говорять про вірогідність пандемії

Журналіст відділу "Життя"
Коронавірус у цифрах: Вражаючі прогнози…

З чотирма типами коронавірусу людство бореться вже давно – вони передаються від людини до людини і не становлять особливої небезпеки. Втім, у XXI столітті ситуація змінилася – люди почали підхоплювати заразу від тварин. Перший міжвидовий коронавірус (Тяжкий гострий респіраторний синдром або SARS) вдарив по людству ще у 2002-му.  Тоді мікроорганізм поширився на 35 країн, на нього захворіла 8461 людина, а 916 померли. Себто, летальність вірусу склала 10,83%.  У його "нащадка" – коронавірусу COVID-19 – наразі такий самий географічний масштаб поширення. Випадки хвороби також зафіксували у 35 країнах. Втім, масштаб фактичний, себто, людський, на жаль, куди амбітніший. Адже вірус вразив понад 80 тис. людей, а померли від нього понад 2700 тис. Наразі показник летальності – 3,38%. З огляду на таку швидкість поширення, ступінь зараження може сягнути рівня пандемії. Готуватися до глобального лиха закликали і у ВООЗ. 

Так, професор епідеміології Марк Ліпсіч з Гарварду прогнозує, що протягом року коронавірус підхопить 40 - 70 % людей по всій землі. Втім, на його думку, далеко не кожен матиме важку форму захворювання. Для деяких зустріч з підступним мікроорганізмом минеться як сезонне ГРВІ чи то взагалі безсимптомно, пише The Atlantic

Найбільш заражені країни

В Китаї наразі понад 77 тис. випадків захворювання, з них близько 2668 – летальні, зазначає CNN.

В Південній Кореї понад 1000 людей підхопили інфекцію.  Кількість померлих сягнула 11 людей. 

В Італії вірус діагностували у 283 людей, семеро з них померли.

З 95 хворих людей в Ірані померли 15. 

840 випадків коронавірусу підтвердили у Японії.  4 з них закінчилися летально. 

З базової статистики бачимо, як рівень смертності від хвороби напряму залежить від рівня медицини і загалом якості життя. Адже показник летальності варіюється від 0,47% в Японії та 1,1% в Південній Кореї до майже 15,8% в Ірані. Для порівняння, середня тривалість життя в Ірані – 75,95 років, в Японії – 83,98 роки і в Південній Кореї – 82,02 роки (цей показник знижується через рівень дитячої смертності, смертності у молодому віці, рівень нещасних випадків, – ред.). 

Економіка та витрати

За оцінками експертів, через коронавірус китайська економіка не дорахувалася $169 млрд лише у січні. 

Загалом же, за підрахунками агенції Oxford Economics, у випадку пандемії людство не доотримає $1 трлн доходу, пише The Guardian.  Вже зараз Apple відзвітувала перед інвесторами, що не зможе досягнути заявленої квартальної цілі. Втім, ВВП Китаю все одно прогнозують зростання у 5,4% (порівняно з 6% минулого року). 

Станом на сьогоднішній ранок на $80,4 млрд подешевшали акції підприємств з британського індексу FTSE 100,  на основі котирувань акцій 100 найбільших за ринковою капіталізацією компаній на Лондонській фондовій біржі.

Під загрозою опинилися і літні Олімпійські ігри в Японії, які вже обійшлися країні у близько $9 млрд.  $3 млрд заплатили компанії за спонсорство масштабного івенту. Лише телекомпанія NBC заплатила $1.4 млрд за право на трансляцію. 

Забирає гроші і безпосередньо боротьба з вірусом.  Наразі Китай вже витратив на протистояння йому понад $10 млрд.  

$2,5 млрд попросив Дональд Трамп у Конгресу на протистояння інфекції, близько $1 мдрд з яких піде на розробку вакцини. Понад $251,5 млн виділить на боротьбу  з інфекцією Європейська комісія.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme