Користь цикорію: На що здатен замінник кави

Ця рослина – відмінне джерело корисних речовин та вітамінів. Також напоєм з цикорію можна замінити каву, адже він дарує бадьорість і при цьому має чимало корисних властивостей 

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Користь цикорію: На що здатен замінник к…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже цікаву інформацію про цикорій та напій з нього.

Що таке цикорій і як з нього роблять напій

цикорій

Цикорій  – це рослина з родини складноцвітих. Розрізняють дві культури цикорію: цикорій кореневий або звичайний та цикорій салатний, ендивій. Перший вид вживають у вигляді напою, а другий додають до салатів. З коріння першого виду роблять сублімований порошок, який вживають як замінник кави чи додають до натуральної кави, а другий вживають у вигляді салатів і як закуску.

За версією письменника Олександра Дюма, у XVIII столітті через блокаду Франції, французи були майже позбавлені кави, тому хтось придумав перемелювати коріння цикорію і робити з нього напій. Багатії ж додавали до кави цикорій, аби та була не надто гіркою.

Згодом блокаду зняли, а звичка вживати цикорій залишилася.

Наразі можна придбати цикорій к трьох видах:

  • рідкий (рідкий екстракт, витяжка з коріння цикорію, яку використовують у кондитерській галузі як замінник ароматизатору кави)
  • молотий (коріння підсушують у духовці, а згодом подрібнюють і розводять водою. Такий настій використовують у лікувальних цілях)
  • розчинний або сублімований цикорій (його процес приготування можливий за наявності спеціального обладнання, проте він не губить своїх корисних властивостей і дуже легкий у використанні).

Якщо пити цикорій натщесерце – то цей напій знизить відчуття голоду та позбавить тривоги. 

Користь цикорію: калорійність, шкода та протипоказання

цикорій квітка

У 100 грамах цикорію (сублімованого) – близько 25 калорій, 1 грам білку, менше граму жиру і 3.5 грами вуглеводів. 

Цикорій вважають дуже корисним. Найважливіша складова цикорію – інулін – полісахарид, що діє як пробіотик. Він покращує процеси травлення та обмін речовин. Цикорій містить бета-каротин, який є сильним антиоксидантом – омолоджує організм та виводить шкідливі речовини. Вітамін Е сприяє еластичності та молодості шкіри. Тіамін відповідає за забалансовану роботу нервової системи, а холін очищує печінку від поганого холестерину. Фолієва кислота сприяє зміцненню імунітету та має важливе значення під час вагітності у жінок. 

Отже, перерахуємо корисні властивості цикорію:

  • позитивно впливає на роботу ШКТ та усіх органів травної системи, покращує мікрофлору кишківника
  • покращує роботу серцево-судинної системи. Не містить кофеїну, тому доступний для людей з гіпертензією та іншими серцево-судинними хворобами
  • прекрасно впливає на нервову систему, адже сприяє розумовій діяльності, при цьому завдяки вмісту вітамінів групи В гармонізує психічний стан психіку
  • його можна вживати хворим на діабет, людям з ожирінням та порушення обміну речовин. Завдяки невеликій калорійності цикорій підійде для тих, хто сидить на дієті.

При цьому цикорій варто обережно вживати алергікам. Також можлива індивідуальність непереносимість рослини. Серед протипоказань – варикоз і жовчнокам'яна хвороба. З обережністю слід вживати напій під час вагітності та годування грудьми, а також при гіпотонії. Оптимальна денна норма – дві чашки. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme