Користь горіхів: Як зберігати, як замочувати і скільки калорій у кожному з видів

Горіхи – це джерело енергії і смачний додаток до щоденного раціону. Їх рекомендують споживати спортсменам, в періоди великих фізичних та розумових навантажень, для збереження молодості і краси

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Користь горіхів: Як зберігати, як замочу…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже про кожний вид горіхів, його цінність, особливості зберігання продукту та замочування. Також дізнавайтеся, як покращити пам'ять

Користь горіхів і протипоказання

горіхи

Усі знають про користь горіхів, проте дехто їх ігнорує через високу ціну, а інші вважають їх дуже калорійними і такими, що заважають худнути. Спробуємо розвінчати ці міфи, поговоривши про користь цього надзвичайного продукту.

Чим корисні горіхи: ці плоди – джерело незамінних амінокислот. У них великий відсоток ненасичених жирних кислот, серед яких такі важливі для нашого організму як омега-3 та омега-6. Горіхи містять вітаміни В6, В9, Е та нікотинову кислоту, такі мікроелементи як селен, цинк, залізо, кальцій, магній. Також у них багато клітковини, незамінної для нормального функціонування організму.

Попри занепокоєння, що горіхи важкі, жирні та калорійні, а їх регулярне вживання обов'язкового позначиться на вазі, при дотриманні норми цього не трапиться. Помірне вживання горіхів, до 20 грамів на день, позитивно впливає на роботу мозку, на серцево-судинну систему, прискорює метаболізм, зміцнює імунітет. Також горіхи допомагають регулювати холестерин в крові та стримують рівень цукру. Важливо дотримуватися щоденної порції, адже завдяки приємному смаку, можна не розрахувати і з'їсти більше, що може нашкодити здоров'ю. Тому просто очистить горіхи від шкарлупи і зважте на кухонних вагах. 

Ті, хто вважають, що горіхи дорогі, мають звернути увагу на волоський горіх та ліщину, які ростуть у нас. Сирі горіхи у шкаралупі дешевші, ніж смажені, а користі від них значно більше.  

Пам'ятайте, що горіхи – це цінне джерело білків та корисних жирів, що кардинально відрізняються від некорисних рафінованих. 

Протипоказання до вживання горіхів –  це, у першу чергу, алергічна реакція. Тим, у кого є будь-які алергії, вживати горіхи варто з обережістю. Утриматися від горіхів варто дітям до трьох років. В іншому наголосимо, що усе залежить від кількості. Вкрай важливо не переїдати, адже деякі види горіхів, наприклад, волоський, може бути токсичним при надмірному вживанні.

Також варто обережно вживати горіхи при хворобах ШКТ в активній фазі, при закрепах та камінні у жовчному міхурі. Більшість горіхів мають жовчогінний ефект, тож, якщо маєте проблеми із жовчним, краще зменшити кількість вживаних горіхів. 

Як би не хотілося посмажити горіхи, утримайтеся. При смаженні вони втрачають велику кількість корисних речовин. Також заважайте, що горіхи – сухі, тому варто завжди запивати їх водою. 

Користь мигдалю: калорійність

мигдаль

Цей горіх є одним із рекордсменів за вмістом корисних речовин. Важливо обирати сирі горіхи, краще – у шкарлупі. Коричневої шкірки позбавлятися не варто. 

Калорійність мигдалю: у 100 грамах – 575 калорій, 21 грам білків, 50 грамів жирів, 21 грам вуглеводів. 

Мигдаль містить вітаміни В1, B2, В5, В6, B9 і Е. Також у ньому є кальцій, калій, фосфор, магній. Мигдаль багатий на амінокислоти і жирні кислоти.

Мигдаль зменшує ризик появи пухлин, заспокоює нервову систему, допомагає при атеросклерозі, запобігає серцево-судинним захворюванням. Мигдаль можна рекомендувати діабетикам та людям, які страждають від зайвої ваги.

Також мигдаль знижує тиск, чинить омолоджувальний ефект на клітини та прискорює метаболізм. 

Щодо шкоди, то не варто їсти недозрілий мигдаль, вживати його при тахікардії та ожирінні.

Користь волоського горіха: калорійність

волоський горіх

Наш рідний волоський горіх надзвичайно поживний і смачний. 

Калорійність волоського горіха – 654 калорій у 100 грамах. З них 16 грамів – це білки, 11 грамів – вуглеводи, 60 грамів – жири.

Зелені плоди горіхів багаті на вітаміни С, B1, B2, PP, каротин та хінони. Зрілі горіхи, окрім цих вітамінів, містять дубильні речовини, жирні олії, кислоти, залізо, кобальт, кумарин. 

Попри жирність цього горіху, його вживання у невеликій кількості знижує рівень "поганого" холестерину. Волоський горіх покращує роботу кишківника, що сприяє вирішенню проблеми із закрепами, є гарним засобом профілактики атеросклерозу та захворювань серцево-судинної системи. Також горіхи підвищують імунітет, стимулюють сперматогенез.

Використовують не тільки самі плоди, а й настої з листя та шкарлупи. Масло волоського горіха має не тільки лікувальні якості, а й прекрасно підходить для кулінарії. 

Протипоказання до вживання волоського горіха – загострення хвороб ШКТ. Не варто вживати їх при проблемах згортування крові. Іколи вони можуть бути заборонені при шкірних захворюваннях – псоріазі чи екземі.  

Користь арахісу: калорійність

арахіс

Перш за все, згадаймо, що арахіс не має жодного стосунку до горіхів і походить з роду бобових. Але в наших широтах заведено вважати арахіс горіхом. Серед його переваг – невисока ціна. 

Калорійність арахісу – 565 калорій у 100 грамах. Білків – 26 грамів, вуглеводів – 10 грамів, а жирів – 45 грамів.

Арахіс – потужне джерело білку. Серед корисних речовин, мінералів та вітамінів –  В, С, D, Е, РР, магній, фосфор, калій, натрій, калій, залізо, мідь, цинк, селен, марганець. У невеликій кількості несмажений арахіс сприяє зниженню артеріального тиску, допомагає покращує увагу і пам'ять, зробити свою шкіру більш еластичною. Арахіс підвищує імунітет, сприяє виведенню токсинів, також допомагає контролювати рівень цукру. Слід обережно включати його до раціону тим людям, у яких є проблеми зі згортанням крові. 

Окрім алергії на арахіс, протипоказанням до його вживання є артроз, артрит, подагра, загострення захворювань ШКТ, варикоз та інші судинні патології.

Користь фісташок: калорійність

фісташки

Фісташка є потужним джерелом жиру та білків, проте і вуглеводів у ній немало, це робить горіх калорійним. Саме тому важливо звертати увагу на порцію. Краще обирати фісташки без додавання солі. 

У 100 грамах фісташок – 656 калорій, з них – 21 грам білків, 51 грам жиру та 17 грамів вуглеводів. 

Фісташки містять танін, мідь, марганець, тіамін і фосфор. Також цей горіх багатий лютеїном і містить вітамін В6. Велика кількість білків та клітковини потужно впливають на роботу жовчогінного міхура, покращують перистальтику. 

Попри наявність вуглеводів, діабетикам та тим, хто слідкує за фігурою, перейматися не варто. По-перше, більша кількість вуглеводів – це клітковина, яка повністю засвоюється організмом, не відкладаючись у жир. По-друге, жменя фісташок на день регулює апетит та допомагає тримати рівень цукру в крові у нормі. 

Фісташки є гарною профілактикою таких хвороб як бронхіт, гіпертонія, туберкульоз, малокрів’я, проблем з органами ШКТ, безплідді у чоловіків і жінок.

Протипоказанням до вживання є гіпертонія, особливо, коли горіхи солені, набряки та проблеми з нирками. 

Користь бразильського горіха: калорійність

бразильський горіх

Цей горіх має цікаві смакові якості, дехто вважає його смак "мильним", проте у цьому горішкові є безліч корисних речовин.

Калорійність 100 грамів бразильського горіха становить 656 калорій. Білків – 14 грамів, жирів – 66 грамів, а вуглеводів – 12 грамів.

Більшість жирів у цьому горіху є ненасиченими, отже корисними. Денна норма – не більше 20-30 грамів на день. У його складі: залізо, амінокислоти, фосфор, селен, калій, цинк, вітаміни групи В, мідь, натрій, марганець, селен та вітамін Е.

Найкорисніша властивість – це великий вміст селену, який сповільнює появу новоутворень. Горіх нормалізує гормональний баланс, сприяє гарній роботі репродуктивної системи та допомагає подолати депресію.

Протипоказання: запалення сечовидільної системи та проблеми з нирками. Крім того, у горіха дуже токсична шкарлупа, тому слід остерігатися її потрапляння до організму. 

Користь ліщини: калорійність 

ліщина

Лісовий горіх, фундук, ліщина – досить поширений на теренах України, смачний, поживний і дуже корисний. 

У 100 грамах фундука – 660 калорій. Білків – 15 грамів, жирів – 60 грамів, а вуглеводів – 7.

У складі фундука – вітаміни груп В, А, E, C, PP, фосфор, калій, фтор, залізо, магній, сірка. Його варто вживати тим, хто хоче подовжити молодість, покращити пам'ять та стан шкіри. Також варто вживати цей горіх при малокрів'ї, захворюваннях серцево-судинної системи, діабеті, варикозі та підвищеному холестерині. Також ліщина зміцнює імунітет та сприяє здоров'ю нервової системи. 

Щодо протипоказань, то краще утриматися від вживання горіху тим, у кого є проблеми з печінкою та жовчним міхуром.

Як правильно зберігати горіхи

горіхи

Краще за все зберігати горіхи у шкарлупі. Важливо переконатися, що їхня цілісність не пошкоджена. Оптимальний варіант – темне. але добре вентильоване місце з кімнатною температурою.

Якщо горіхи вже почищені, їх краще тримати в холодильнику. Закрийте їх у герметичний судок і зберігайте пів року у холодильнику і до року у морозилці. Пам'ятайте, що при кімнатній температурі чищені горіхи можна зберігати не більше місяця.

Якщо хочете підготувати горіхи до вживання після холодильнику, просто розігрійте їх у духовці на деко при температурі 180 градусів протягом 5-10 хвилин. Це дасть змогу їм трохи нагрітися, проте не підсмажитися.

Як і навіщо замочувати горіхи

мигдаль вода

Останнім часом все частіше від дієтологів можна почути про необхідність замочування горіхів. Навіщо це роблять? Виявляється, у горіхах є фітинова кислота, яка допомагає рослині відлякувати звірів і таким чином проходити повний цикл росту, досягаючи дозрівання.

Саме замочування допоможе позбавитися від надлишків цієї кислоти. Завдяки цій процедурі змінюється кислотно-лужний баланс горіхів і бобових, що наближає їхній склад до більш лужного. Коли ми смажимо горіхи, вони стають біль "кислотними" і втрачають свої корисні властивості. 

Отже, кожен вид горіхів має замочуватися у фільтрованій чистій воді на такий час:

  • Ліщина, пекан, фундук, кедрові – 8 годин
  • Мигдаль – 12
  • Кеш'ю – 6 годин
  • Арахіс – 4 години
  • Макадамія – 4 години

Після цього горіхи та бобові можна просушити та вживати у їжу. 

Фото: Pixabay

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme