Коронавірус вже в Україні: Як в різних містах підготувалися до боротьби з хворобою

Сьогодні стало відомо про перший офіційно зареєстрований випадок захворювання на коронавірусну інфекцію на території України – його виявили у чоловіка з Чернівецької області

Коронавірус вже в Україні: Як в різних м…

Поки що не пощастило тільки Буковині, але по всій країні вже приготували лікарні і бокси, створили оперативні штаби, лікарі "озброєні до зубів", провели навчання і перебувають у готовності 24/7

Depo.ua розповідає, як в різних регіонах України готуються лікувати хворих на коронавірус, скільки лікарень, боксів і засобів захисту є в наявності, як охороняються кордони, щоб вірус не пройшов і куди збираються відправляти тих, в кого виявлять ознаки хвороби.

Київ: Бокси в засекречених місцях

Очільник столиці звітує, що у Києві поки випадків цього вірусу не зафіксували. Проте всі служби вже напоготові.

Наприклад, підготовлені бази в семи столичних лікарнях для госпіталізації пацієнтів з підозрою на коронавірус. Три з них - для дорослих, три - для дітей і одна - для вагітних. На випадок ускладнення епідемічної ситуації столична влада визначила додаткові заклади охорони здоров’я, де є окремо розташовані корпуси.

Підготовлені дві спеціалізованих бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб з підозрою на коронавірус. Також всі швидкі дезинфікують двічі на день. Увесь комунальний громадський транспорт столиці перед виходом на лінію щодня обробляють дезінфекційними засобами. Крім цього Департаментам освіти та охорони здоров’я КМДА надали вказівку організувати вимірювання кожного ранку температури всім вихованцям дитячих садочків та учням столичних шкіл.

Влада столиці запевняє, що усі лікарні готові до боротьби з коронавірусом: у кількох є спеціальні бокси, де можуть перебувати хворі на коронавірус, або в цих боксах люди можуть відбувати карантин. Проте чиновники не уточнюють, в яких саме лікарнях знаходяться ці бокси.

У місті, наприклад в метро, поступово стали з'являтися постери з порадами щодо запобігання коронавірусу. 

Читайте також - Наодинці з коронавірусом: Чи готові українські лікарі до перших пацієнтів з SARS-CoV-2

Серед лікарень, які готові приймати людей на карантин - Київська міська клінічна лікарня №4, Київська міська клінічна лікарня №9, Київська міська дитяча клінічна лікарня №1, Київська міська дитяча клінічна лікарня №2 та Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня, а також Олександрівська клінічна лікарня.

Бізнесмен Олексій Давиденко, який займається продажем медичних аксесуарів, ще два тижні тому писав про те, що у Києві, і в Україні загалом, прослідковується катастрофа з масками для обличчя. Справа в тому, що їх сотнями тисяч вивозять з України в інші країни. Лише самому Давиденку колеги з інших країн давали запити на 45 мільйонів масок, які хочуть викупити іноземці. Тому бізнесмен б'є на сполох, що в Україні зовсім не контролюють процес вивезення масок і в разі появи коронавірусу в нашій країні, їх може взагалі не бути.

Львівщина: Головна увага – на "воротах" області

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, під час брифінгу Львівській ОДА, заявив, що обласна інфекційна лікарня готова до будь-якого розвитку подій. Від сьогодні планово починається робота із переміщення пацієнтів у Немирові. Триває робота над тим, аби Кабінет Міністрів нам дав дозвіл якнайшвидше приступити до процесу закупівлі необхідного обладнання. Планується виділити 25 млн грн з обласного бюджету на закупівлю медтехніки, спеціальних костюмів, засобів гігієни, масок для медичних закладів.

"Найбільша увага буде зосереджена на "воротах" області. Для прикордонників проводять навчання. Замість паніки нам треба зробити акцент на профілактиці", - наголосив голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Прикордонники провели навчання як поводитись при виявленні вірусу. Сформували також дві дезінфікаційні бригади, забезпечені засобами захисту на випадок виявлення місць зараження. Крім цього, за повідомленням т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрія Васька, карети швидкої з відповідними засобами захисту доправили на пункти пропуску Шегині, Краківець та Рава-Руська. В розпорядженні аеропорту також є карета. Забезпечення термометрами та іншими засобами захисту прикордонної служби буде відбуватися за необхідності. Також планується закупити близько 20 тисяч костюмів біозахисту.

Серед медичного обладнання, що мають намір закупити в інфекційну лікарню, - апарат для штучного кровообігу та засоби для підтримки дихальної функції пацієнтів у реанімаційних палатах.

"Інфекційна лікарня готова до прийняття пацієнтів, а звільнення інших відділень лікарні буде відбуватись в міру потреби. За словами заввідділенням КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня" Таміли Алексанян, виділено 20 ліжок в ізоляторах.

"Ліками ми теж забезпечені. Оскільки цільової терапії поки не знайдено, лікування відбувається симптоматично. Коронавірус – це гостра респіраторна вірусна інфекція, тому профілактика і лікування – таке ж як і при інших ГРВІ", - розповіла вона. Загалом лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі 300. Персонал має костюми біозахисту, маски, респіратори, необхідні антибактеріальні розчини та інші препарати. У відділенні інтенсивної терапії для допомоги пацієнтам із тяжкою формою перебігу хвороби є необхідні препарати для проведення штучної вентиляції легень, є лабораторія для досліджень тощо.

Львівський обласний протитуберкульозний санаторій "Немирів" було визначено як місце тимчасової обсервації, де можна буде утримувати людей, що мали контакт із хворими. Санаторій забезпечили 2000 комплектами засобів захисту.

Крім цього, на на Львівщині відбудеться симуляційне навчання готовності закладів охорони здоров’я до госпіталізації хворих з гострою респіраторною хворобою на базі "Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках. Тож якщо побачите в районі багато людей в костюмах біозахисту  - не лякайтеся, вони не по вашу душу.

У Львові на міській гарячій лінії з’явилася окрема для тих, кому треба поговорити про коронавірус – дзвоніть 1580 і вас скерують на потрібного фахівця.

В мерії повідомляють, що в медичних закладах міста є понад 260 тисяч масок, 200 біозахисних костюмів, понад 2 100 респіраторів. Є достатній запас диспенсерів для миття рук — їх також буде розміщено в школах, у місцях масового перебування, у супермаркетах, ЦНАП тощо.

Пацієнта, в якого виявлять коронавірус, госпіталізують в Львівську обласну інфекційну лікарню. Саме ця лікарня — єдина в місті, яка має право приймати таких хворих. Водночас, міські лікарні Львова мають напрацьований алгоритм дій в разі виявлення у лікарні пацієнта з підозрою на коронавірус. Також медичні установи забезпечені засобами індивідуального захисту: є понад 260 тисяч масок, біозахисних костюмів, понад 2 100 респіраторів.

У школах, лікарнях, театрах, музеях, ЦНАПах міста, адміністративних будівлях міської ради, підприємствах та установах встановлять антисептики для рук та диспансери (дозатори) для гігієнічного дозування антисептиків. Також забезпечать засоби для дезінфекції автомобільного і електричного транспорту. Рішення про виділення коштів мерія вже ухвалила.

 "До речі, ви, коли заходили в ратушу, руки мили? Там стоїть система гігієни рук. Це важливо", — зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

При цьому наразі в області немає тест-систем для виявлення вірусу, але їх оперативно закуповують.

Донбас: Луганщина і Донеччина – готові, а "ДНР" відкрила шлях для вірусу з Росії

На Луганщині пацієнтів з підтвердженим коронавірусом прийматимуть інфекційне відділення Рубіжанської міської лікарні, Луганська обласна дитяча клінічна лікарня. В резерві  – інфекційні відділення Северодонецької та Старобільської лікарень. Для лікарів-інфекціоністів, епідеміологів та медичних сестер проведено навчальний тренінг. Заплановані тренінги для лікарів терапевтичного профілю.

На Донеччині хворих прийматимуть дві інфекційні лікарні у Костянтинівці і Мирнограді та інфекційні відділення у Маріуполі в Селидовому, Волновасі, у Бахмуті, Курахово та Краматорську. У разі потреби в ці лікарні надійдуть пульсоксиметри, дихальні ручні апарати, інфузійні насоси, маски, пересувні апарати штучної вентиляції легень та інше обладнання.

Проте місцеві мешканці не надто довіряють словам чиновників.

А у Краматорську неможливо купити маски.

 

Щодо тимчасово окупованих територій, в "ЛНР" про підготовку до лікування хворих на коронавірус нічого не повідомляли, а "ДНР" анонсувала відкриття санітарно-карантинних пунктів на КПП між "ДНР" і підконтрольною Україні територією в разі погіршення епідситуації та виявлення коронавіруса. Зазначимо, що про відкриття санітарно-карантинних пунктів на кордоні з Росією "ДНР" не повідомляє, хоча через Росію вірус з Китаю може потрапити набагато швидше.

Одещина:  Постери, тренінги і тривога на ринку

26 лютого місцева ОДА повідомила, що по всій території регіону розповсюдять плакати, які допомогають зрозуміти, що це за новий вірус, які у нього симптоми, та чим він небезпечний.  Департамент охорони здоров’я отримав 1000 календарів та 300 плакатів, які містять інформацію про профілактику і поширення захворювання, їх передадуть до лікарень, вокзалів та інших місць масового скупчення.

Фото: Одеська ОДА

Крім того, Одеська ОДА організовує лекції для підвищення медичної грамотності лікарів, а в школах проводять уроки медичної грамотності зі школярами.

В ОДА створили створили тимчасову протиепідемічну комісію.  За словами очільника Одещини, регіон готовий до боротьби з короновірусом. Хворих, які потребують реанімації, планується госпіталізувати до додаткових баз, яких в Одесі шість, а у районах області — 11. Готові до роботи бригади швидкого реагування, а резервні групи лікарів пройшли додаткові тренінги. 

Варто зауважити, що коли до України прибули евакуйовані українці з китайського Уханю, очільник Одещини заявив, що готовий прийняти цих людей на території області та надати їм необхідну допомогу. Також він запропонував допомогу одеських медиків, які вже мали досвід з обстеженням людей на предмет наявності коронавірусом. Нагадаємо, йдеться про обстеження екіпажів суден, які прибувают до Одеського порту. Так, 13 лютого до Одеси прибуло судно, яке заходило у порти Китаю. В останнє судно залишило порт китайського Шекоу ще 16 січня, і відтоді, до прибуття в Україну, воно заходило до портів в  Єгипті, Лівані, Туреччини та Румунії. Декілька членів екіпажу перехворіли на ГРВІ. Коли судно зайшло до одеського порту, всіх, хто був на борту, ретельно перевірили медики. У жодної людини ознак захворювання не виявили.

Фото: port.odessa.ua

В Одесі проводяться навчання, пов'язані із можливою появою коронавірусу. На одному з найбільших ринків країни на початку лютого провели навчальну тривогу, під час навчань медпрацівники відпрацювали взаємодію з торговцями, які є виходцями з Китаю.

Фото: 7km.net

А ось так в Одеському аеропорту прикордонники та медики зустрічають пасажирів авіарейсів. 

Фото: Одеська ОДА

На закупівлю респіраторів, захисних масок, окулярів, костюмів і комбінезонів мерія планує витратити 1,62 мільйона гривень. На вході у медзаклади Одеси розмістили дозатори з антисептичними засобами для дезінфекції рук. Медики вважають, що часте миття рук і використання антисептиків є ефективним заходом проти поширення ГРВІ, грипу та інших повітряно-крапельних інфекцій. 

Фото: Одеська міськрада

Дніпропетровщина: Обсервація в ДСНС і ламіновані халати

На Дніпропетровщині в аеропорту працюють медичні бригади і проводиться температурний скрінінг усіх міжнародних рейсів. З 27 лютого такі бригади почнуть працювати і у Кривому Розі.

Створені також 4 мобільні бригади швидкої допомоги для транспортування пацієнтів з підозрою на коронавірус. Для лікування потенційних хворих на коронавірус пацієнтів у Дніпропетровській області готові дві госпітальні бази. Одна на базі міської клінічної лікарні №21 у Дніпрі, а друга – у Кривому Розі на базі міської інфекційної лікарні №1. Там підготовлені спеціальні бокси і обладнання.

Голова ДніпроОДА також повідомив, що в якості місця обсервації, за потребою, виступатиме одна з будівель ДСНС, яка на даний час не експлуатується.

Загальна кількість пацієнтів, яких можуть прийняти в області, становить 300 осіб. Але у разі потреби інфекційні відділення можуть трансформуватися і прийняти вдвічі більше. В якості додаткових заходів – дезінфекція громадського транспорту і місць масового скупчення людей.

Тим часом у Кривому Розі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міськради повідомило, що для інфекційної лікарні №1 придбали захисні костюми. Медики зустрічатимуть пацієнтів з підозрою на коронавірус в спеціальному захисному костюмі, який використовується при особливо небезпечних захворюваннях, в тому числі при еболавірусі і холері.

До лікарні було придбано 200 таких костюмів. Костюм складається із піжами та захисного ламінованого халату, шолому з маскою та окулярів.

 

Полтавщина: Лікарні, спецтранспорт і посилений захист і Нові Санжари у кільці охорони

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, лікувальні заклади перевірили щодо забезпечення засобами захисту, захисним одягом, профілактичними препаратами та  дезінфікуючими засобами.

За потреби буде розгорнуто 639 інфекційних ліжок, які будуть задіяні при наданні медичної допомоги. В області є 241 боксоване ліжко, за необхідності передбачено розмістити ще 98 окремих боксів. Надання реанімаційної допомоги на вищому рівні буде проводитися в обласній інфекційній лікарні. Для транспортування хворих визначений спеціальний транспорт та підготовлені екіпажі. Для надання допомоги в можливих зонах спалаху хвороби підготовлено 800 медпрацівників, а в епіцентрах хвороби працюватимуть 26 фахівців лабораторного центру. В медиків є 412 костюмів біозахисту.

Полтавська обласна інфекційна лікарня

Також на базі інфекційної лікарні є відповідний запас засобів індивідуального захисту, але його треба постійно поповнювати, адже медики працюють у зоні обсервації. За словами Лисака, респіраторів є близько 2 тисяч, але їхню кількість треба збільшити вдвічі.

Санаторій в Нових Санжарах, де досі перебувають на обсервації приїжджі з Уханя, про всяк випадок тримає в кільці Нацполіція і Нацгвардія. Зазначається, що у випадку якщо хтось незаконним чином потрапить в зону обсервації, ця людина теж залишиться там на 14 днів.

За даними Полтавської ОДА медики постійно перебувають в обсервації з евакуйованими. Двічі на день вони проводять медико-санітарне спостереження всіх, хто перебуває на обсервації. У разі погіршення їхнього стану здоров’я або появи симптомів, які можуть свідчити про розвиток гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, їх буде госпіталізовано до інфекційного стаціонару. У такому випадку, в боксовому відділенні їм буде надано допомогу і здійснено подальшу діагностику. У разі, якщо під час ізоляції у когось із евакуйованих буде підтверджено коронавірус, термін перебування всіх інших подовжиться ще на 14 днів з моменту ізоляції виявленого пацієнта

Вінниччина: Інтенсивна терапія, робота на кордоні і бригади дезінфекторів

На Вінниччині ухвалено регіональний річний (!) план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню в області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом і оперативний план реагування на випадок занесення на територію Вінницької області коронавірусної хвороби.

За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я ОДА Надії Марусяк, в області відпрацьовані алгоритми дій і визначені госпітальні бази в інфекційних відділеннях на випадок виявлення коронавірусу. Створено й палати інтенсивної терапії, забезпечені обладнанням, медикаментами, засобами дезінфекції та засобами індивідуального захисту для медиків і пацієнтів. Інфекціоністи області пройшли тренінги і мають практичні навички протидії особливо небезпечним інфекціям.

Фото пресслужби Вінницької ОДА 

До роботи готові й спеціальні епідбригади, які, у випадку виявлення захворювання, працюватимуть в осередках спалаху. В разі необхідності працюватимуть і дезінфекційні бригади, які проводитимуть санітарну обробку транспортних засобів.

Оскільки Вінниччина – прикордонна область, то на шістьох пунктах пропуску прикордонники проводять візуальний огляд і вимірюють температуру у людей, які прибувають в Україну. В разі виявлення підозри на коронавірус, буде викликана спеціалізована бригада екстреної медичної допомоги, яка доставлятиме таких пацієнтів в інфекційні відділення визначених госпітальних баз. Загалом в лікарнях області є 89 боксованих палат, де можуть перебувати хворі з коронавірусом.

Фото пресслужби Могилів-Подільського прикордонного загону

У міжнародному аеропорту "Вінниця" до візуального огляду, опитування та температурного скринінгу в разі необхідності залучатимуть фахівців обласного лабораторного центру і спеціалізованих інфекційних бригад.

В інфекційному відділенні 1-ї міської лікарні Вінниці, за словами голови облдержадміністрації Владислава Скальського все належним чином ізольоване,  боксовані палати мають окремий вхід для хворих та для медичного персоналу. Санвузол у кожному боксі оснащений окремою системою дезінфекції і не пов'язаний із загальною каналізацією. Медики продемонстрували обладунки для роботи з хворими. У багатошаровому захисному костюмі (до слова, костюми – українського виробництва) лікар чи медична сестра може працювати близько трьох годин. На даний час захисних костюмів у відділенні є достатня кількість.

Фото пресслужби Вінницької ОДА 

Кропивницький: Бокси, напівбокси і спецавтомобілі для доставки хворих

За словами директора департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олега Рибальченка, в області є 17 лікарів-інфекціоністів та 12 епідеміологів, які пройшли навчання на випадок коронавірусу. У лікарнях області є 557 інфекційних ліжок, 14% – боксовані. Дев'ять ЦРЛ мають повноцінні боксовані відділення. У разі необхідності впродовж двох годин, завдяки відпрацьованому плану дій, в інфекційні можуть переформатувати ще 110 ліжок з інших відділень. Але прийматимуть пацієнтів з підозрою на коронавірус лише у двох лікарнях, що визначені госпітальними базами: обласній лікарні та інфекційному відділенні ЦМЛ №1 у Кропивницькому

За словами головного лікаря, Інфекційне відділення обласної лікарні Кропивницького підготовлене до надання допомоги хворим на коронавірус. Там вже продемонстрували алгоритм дій: від транспортування хворого з будь-якого куточка області до створення умов для його одужання. Для обласної лікарні, що визначена госпітальною базою, виділено дві бригади екстреної медичної допомоги, які здійснюватимуть транспортування хворих з підозрою на коронавірус. У спецавтомобілі є дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, кисневі балони, а також набір медпрепаратів і засоби для дезінфекції. Бригада має спеціальний захисний одяг, бахіли, респіратори, окуляри, рукавиці.

Фото – пресслужба ОДА

Інфекційне відділення є повністю автономним. Для лікарів є 200 комплектів спеціальних водонепроникних захисних костюмів та масок. Головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва повідомила, що заклад забезпечений тестами для виявлення коронавірусу. Результат такого тесту отримують через п'ять-сім годин після аналізу.

Окрім цього, можуть бути задіяні напівбокси для пацієнтів з легким перебігом хвороби та два реанімаційні зали для важких випадків. Усі бокси обладнані окремими системами вентиляції, спеціальними кондиціонерами із бактеріальними фільтрами, колекторами для дезінфекції стічних вод, механізмами постійної подачі кисню та іншою апаратурою.

Закарпаття: Групи екстреного реагування і прикордонники з термометрами

На Закарпатті створено 5 медичних груп екстреного реагування на випадок виявлення осіб з симптомами гострої респіраторної хвороби на КПП. Наказом департаменту охорони здоров’я регламентовано, що у кожному районі має бути створена протиепідемічна комісія.

В якості закладу для лікування хворих на коронавірус визначено обласну інфекційну лікарню, також за потребою буде розгорнуто ізолятор для контактних осіб. Є спеціально обладнані та ізольовані бокси. Таких у лікарні - 8. У боксі є власний санвузол, через спеціальні скриньки подають речі та їжу. З медперсоналом проведено відповідні тренінги.

Медзаклад забезпечений всіма необхідними засобами (захисні костюми, респіратори, засоби дезінфекції, медикаменти). Є 13 спеціально обладнаних карет швидкої допомоги, зокрема обладнаними апаратами штучного дихання.

Від 25 лютого у тих, хто в'їжджає в Україну через закарпатські пункти пропуску перевіряють рівень температури тіла. На ПП є необхідна апаратура, зокрема, інфрачервоні безконтактні термометри для проведення скрінінгу. Сама процедура займає 10-15 секунд на одну особу. На сьогодні налагоджена співпраця між співробітниками контрольно-пропускних пунктів, групами екстреного реагування територіальних філій ЗОЛЦ МОЗУ та медичними службами відповідних адміністративних територій.

Усі служби працюють злагоджено. Залучені до цієї роботи – ДСНС, ДПС, міністерства і відомства кожного дня співпрацюють у рамках Оперативного штабу, щоб зменшити ризики потрапляння вірусу на територію України.

Читайте також: "Коронавірусний переполох": Як Закарпаття підготувалось до зустрічі страшної хвороби

Запоріжжя: Підготовка, піар і місцеві жартики

В Запорізькій області хворих на коронавірус прийматиме – обласна клінічна інфекційна лікарня, там є бокси для хворих із особливо небезпечними захворюваннями (чума, холера тощо), не пов’язані з іншими приміщеннями лікарні, та хлораторна для знезараження стічних вод. Нині в лікарні готові прийняти 40 потенційних хворих. Якщо виникне потреба, в медзакладі вивільнять загальний корпус, де є обладнані бокси – на 200 хворих.

Аналізи для підтвердження коронавірусу братимуть саме в цій лікарні, досліджуватимуть матеріал в обласному лабораторному центрі. Відповідь буде упродовж 8 годин. Зараз лікарня очікує швидкі експрес-тести для визначення коронавірусу.

В Міжнародному аеропорту Запоріжжя, який приймає рейси, зокрема, з країн, де вже є підтверджені випадки захворювання, з 26 лютого запроваджено посилений режим санітарного та епідеміологічного контролю.  Літаки зустрічає бригада епідеміологів. Медики підіймаються на борт і вимірюють температуру пасажирам та членам екіпажу. У середньому на перевірку сотні людей витрачають 20 хвилин. Тільки після цього пасажирів допускають на митний контроль.

При цьому в аеропорту є лише два безконтактні термометри. Чи докупатимуть ще у зв’язку з посиленням епідеміологічного контролю, невідомо. 

Перевірці підлягають пасажири й екіпажі усіх рейсів, навіть із країн, де немає підтверджених випадків коронавірусу, наприклад, із Білорусі. На момент приземлення літака аеропорт вже має інформацію про кількість пасажирів, стан їхнього здоров’я, а також про те, хто з них останнім часом був в Китаї чи інших країнах, де зафіксований коронавірус.

Працівники аеропорту, прикордонники, митники тощо, працюють у спеціальних масках.

Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок 26 лютого інспектував на готовність до зустрічі з коронавірусом інфекційну лікарню й аеропорт і заявив, що причин для паніки немає. Раніше за нього проявив пильність міський голова Володимир Буряк, (який готується до місцевих виборів). Ще до того, як обласна влада кинулася інспектувати аеропорт, він провів нараду, на якій дав доручення забезпечити летовище засобами безпеки для прийняття пасажирів з Китаю. "Ми повинні захистити не лише пасажирів – запоріжців і гостей міста – а й всіх працівників аеропорту, служби авіабезпеки, хендлінгової компанії, прикордонної служби", – заявив Буряк.

Головний інфекціоніст області Володимир Шинкаренко дав жителям поради щодо убезпечення себе від інфекції, вони зводяться до дотримання правил гігієни. Запорізькій обласний медичний центр почав публікувати інформацію про розповсюдження вірусу у світі. 

Втім, запоріжці не панікують через коронавірус. Та навіть жартують. Днями у центрі Запоріжжя був помічений хлопчина з плакатом: "Бери в розстрочку – все одно коронавірус!".  

   

 

Хмельниччина: Тренування медиків і уроки профілактики в школах

Захворілих на коронавірус на Хмельниччині буде приймати  КП "Хмельницька інфекційна лікарня". Заклад розрахований на 150 інфекційних ліжок, має 16 боксів та реанімацію. Хмельницька інфекційна лікарня  визначена як базова для лікування найбільш небезпечних інфекцій. А спецбокси мають окремі входи з вулиці та медичне обладнання. Хмельницька інфекційна лікарня готова приймати хворих на коронавірус та лабораторно його визначати. У медзакладі є також шість спецкомплектів одягу: комбінезони, респіратори та окуляри єврозразка, які хмельницьким інфекціоністам подарували закордонні колеги.

Для підсилення інфекційних відділень та лікарень область додатково отримає 35 пульсоксиметрів, 31 дихальний ручний апарат, 35 інфузійних насосів, 285 тис. масок медичних, апарати штучної вентиляції легенів (2 одиниці) та кисневі концентратори.

Голова облдерржадміністрації Дмитро Габінет надав доручення керівникам на місцях проінспектувати усі лікарні, розташовані на їхніх територіях на предмет наявності в них обладнання та засобів захисту. Також має бути проведена роз’яснювальна робота в навчальних закладах, щоб діти та вчителі розуміли, як треба поводитися, щоб не захворіти.

Медперсонал всіх рівнів надання медичної допомоги провів відповідні теоретичні і практичні тренування.

Харківщина: Профілактику почали ще місяць тому , тож готові до всього

Хворих на коронавірус готується приймати Обласна інфекційна лікарня. За інформацією директора КНП "Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня" Павла Нартова, заклад забезпечений усім необхідним: засобами захисту, ліками тощо. Він також повідомив, що до лікарні надійшли тест-системи, які дозволяють виявляти COVID-2019.

"Діагностичні системи для визначення РНК нового коронавірусу в досліджуваному матеріалі розраховані на 100 досліджень. Щодо засобів індивідуального захисту, в нас є 240 захисних респіраторів для персоналу від інфекції. У лікарні 200 ліжок. Ми можемо взяти 200 хворих одноразово. Маємо боксоване відділення, що призначене для особливо небезпечних інфекцій. Це відділення розраховано на 20 ліжок, у нас 16 боксів" - додав Нартов.

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер додав, що Харківщина розпочала профілактичні та підготовчі заходи ще близько місяця тому. Зараз усі необхідні дії реалізовані на 100%. За його словами, з обласного бюджету на підготовку вже виділено 600 тис. грн.

В аеропорту "Харків" посилюють контроль громадян, прикордонникам передали 1000 масок, 1000 рукавичок та 15 електронних термометрів, які дистанційно визначають температуру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme