Коні вміють "читати" емоції людини, - вчені

Вчені вперше виявили, що коні здатні "читати" емоції людини, зокрема розрізняти радісний і розсерджений вирази обличчя
Depo.Життя
10 лютого 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

Своє дослідження вони представили в журналі Biology Letters, передає depo.ua з посиланням на Лента.ру.

Британські психологи показали 28 коням (21 кастрованому жеребцю і семи кобилам) фотографії людей, які відчувають різні емоції. Побачивши злих осіб коні частіше дивилися лівим оком (таку поведінку пов'язують з реакцією на негативні подразники). Крім того, у них частішало серцебиття і спостерігалися інші фізіологічні ознаки стресу.

"Дивно, що коні здатні розпізнавати емоції у представників іншого виду тварин. Також примітно, що на негативні емоції вони реагують куди сильніше, ніж на позитивні. Мабуть, коням вкрай важливо швидко виявляти загрозу. Реакція на зле обличчя є аварійною сигналізацією, дозволяючи тварині підготуватися до агресивної поведінки з боку людини - наприклад, до грубого поводження", - заявила співавтор статті Емі Сміт.

У 2015 році вчені з'ясували, що серед ссавців за багатством міміки кінь поступається тільки людині. Окремими рухами очей, брів, куточків губ люди здатні показати приблизно 27 почуттів - від подиву до відрази. Коні також висловлюють свої емоції за допомогою м'язів губ, ніздрів і очей. Вони здатні на 17 таких мімічних рухів, собаки - на 16, а шимпанзе - всього на 13 років.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

 

Мітки: вчені, коні