Коли треба показати кота ветеринару?

Кіт не розкаже, де йому болить. Ба більше, він до останнього ретельно приховуватиме будь-які ознаки поганого самопочуття. Ось чому регулярні візити до ветеринарної клініки – часто єдиний спосіб вберегти здоров’я улюбленця або вчасно "спіймати" хворобу

Журналіст відділу новин
Коли треба показати кота ветеринару?…

Любити означає піклуватися. Переважна більшість власників домашніх тварин згодні з цією тезою та прагнуть реалізувати її на практиці. За даними дослідження MZ Hub на замовлення компанії Royal Canin, 88% власників котів в Україні сприймають своїх улюбленців як членів родини, причому відповідальне ставлення до тварини асоціюється у них з такими поняттями, як "догляд", "любов", "турбота". Вони щиро піклуються про своїх улюбленців – як уміють. Проблема лише в тім, що часто ми маємо хибні уявлення про потреби котів – насправді вони дуже відрізняються від людських і навіть від потреб інших домашніх тварин, наприклад, собак.

Можливо, з цим пов’язаний той прикрий факт, що лише 40% домашніх котів регулярно отримують медичну допомогу – у випадку з собаками цей показник складає 60% (SKY agency, 2018). Багато власників котів впевнені, що якщо нема явних ознак недуги, то їхні улюбленці не потребують ветеринарної допомоги. Чим викликаний цей стереотип і як він впливає на здоров’я котів? А найголовніше: які реальні кроки може здійснити кожен власник кота, аби його тварина прожила більш щасливе, здорове та довге життя?

Станьте котячим детективом

Коти як ніхто інший вміють приховувати свої хвороби. Фелінологи вважають, що ця особливість сформувалася в процесі еволюції ще в ті часи, коли коти мешкали в дикій природі. Люди схильні асоціювати котів з хижаками (ким вони і є насправді), але при цьому забувати, що через свій малий розмір ці хижаки можуть самі стати здобиччю. Коти не живуть у зграї, кожна кішка сама по собі й у разі небезпеки може розраховувати лише на себе. Продемонструвати слабкість означає загинути – і в котів виробився інстинкт приховувати свої травми або хвороби. Кіт, на відміну від собаки, навряд чи буде скавчати чи у якийсь інший спосіб привертати увагу власника до своєї недуги. Дуже багато захворювань розвиваються у котів майже безсимптомно. Розглянемо, приміром, хронічну хворобу нирок котів (ХХН) – дуже грізне та, на жаль, розповсюджене захворювання. Перші симптоми ХХН з’являються лише тоді, коли 75% нирок вже зруйновані. Через те, що не існує чітких ознак хвороби, ранні профілактичні огляди – єдиний спосіб встановити діагноз і контролювати стан тварини за допомогою правильно підібраного і збалансованого харчування. Так само непомітно можуть розвиватися хвороби серцево-судинної, ендокринної систем, ожиріння.

Тому кожен власник повинен стати певною мірою детективом для свого улюбленця – і пильнувати навіть незначні зміни у стані й поведінці тварини.

Коли треба показати кота ветеринару

Чек-лист неявних симптомів

Збережіть цей чек-лист. При появі будь-якого з нижченаведених симптомів варто проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

  • У тварини "зіпсувався" характер: вона стала дратівливою, почала дряпати меблі тощо. У котів фізіологічні проблеми часто маскуються під психологічні і навпаки.
  • Неохайність. Коти за своєю натурою дуже охайні, тож якщо тварина почала ходити в туалет поза лоток, це може бути ознакою хвороби.
  • Більш часте вилизування.
  • Апатичність, тварина стала більше спати.
  • Кіт усамітнюється більше, ніж зазвичай; уникає контактів із власником.
  • Звукові сигнали: кіт нявчить, кричить без видимих причин.
  • Вага: тварина різко схудла або, навпаки, погладшала.
  • Змінилася харчова поведінка, тварина стала більше/менше пити.

Ветеринарний лікар – педіатр для кошеняти

Загальні рекомендації по профілактичних оглядах для котів: раз на рік. Але протягом першого року життя тварини рекомендується відвідувати ветеринарного лікаря  значно частіше. Перший візит слід нанести якнайшвидше після того, як ви взяли кошеня. Справа в тім, що в перші місяці формується імунітет тварини, від якого буде залежати її стан і здоров’я на все подальше життя. І ветеринарний лікар має стати своєрідним педіатром кошеняти. Спеціаліст допоможе скласти раціон для тварини. Питання харчування дуже важливе, адже в період активного росту кошеня потребує особливого раціону, який зможе задовольнити його індивідуальні потреби. Зокрема, у віці 3 місяців настає так званий імунний провал, коли кошеня стрімко втрачає антитіла, здобуті з молоком матері і стає надзвичайно вразливим до інфекцій. Тому важливо, щоб в цей період в раціоні тварини було достатньо антиоксидантів і пребіотиків, які підсилять природні захисні сили організму. До того ж важливо, щоб улюбленець отримав перші вакцинації до періоду "імунного провалу" – це знизить ризик захворювання. Лікар складе графік щеплень, проконсультує з питань соціалізації та утримування тварини.

Ветеринарний лікар – педіатр для кошеняти

"Обстеж кота від носа до хвоста"

Саме так називається всесвітня просвітницька ініціатива компанії Royal Canin. Мета цієї активності – підвищити обізнаність власників котів про необхідність регулярних профілактичних оглядів їхніх тварин. І у такий спосіб покращити життя котів. В Україні кампанія "Обстеж кота від носа до хвоста" стартує 26 липня. Ця ініціатива в нашій країні проводиться втретє і охоплює 11 регіонів (Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Львів, Запоріжжя, Кривий Ріг, Полтава, Суми, Херсон та Миколаїв). В рамках ініціативи можна записати вашого кота на безкоштовне обстеження у партнерських ветеринарних клініках – й отримати поради, які змінять життя вашого улюбленця на краще!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme