Кива розповів, як через Всеукраїнську федерацію доміно "пробирався в оточення Путіна"

Екс-глава департаменту по боротьбі з наркозлочинністю Ілля Кива розповів, як очолив Всеукраїнську федерацію доміно
Depo.Життя
12 жовтня 2016 07:59
ФОТО: depo.ua
Кива розповів, як через Всеукраїнську федерацію доміно "пробирався в оточення Путіна"
Кива розповів, як через Всеукраїнську федерацію доміно "пробирався в оточення Путіна"

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Страна.ua", передає Depo.ua.

"В якийсь момент я сів перед комп'ютером і зрозумів, що у мене немає ні даху, ні грошей, а є величезна кількість ворогів і супротивників, які активізувалися тоді, коли у мене підігнулися нога. Алегорично, коли я опинився в непростій ситуації. Справа в тому, що режим Януковича пропустив мене через м'ясорубку. Потрібно було виживати. Від мого життя залежало життя моїх близьких. Мені потрібен був оперативний план дій.

Тоді, в 2012-му, непростому році в моєму житті мені потрібна була площадка, з якої можна було про себе заявити. Якщо ти хочеш вирватися на короткій дистанції, потрібно бігти там, де ти ще ніколи не бігав. Хороша точка входу - хобі. Почав думати, яке. І згадав, як одного разу я опинився на підприємстві свого хрещеного батька. У перерву я зайшов до їдальні й побачив, як люди за столами грають в доміно. Від цієї гри віяло теплом і ностальгією вечорів, які я проводив у компанії з дідом. Інтуїтивно я відчув, що це точка входу. Паралельно вже тоді ми розробляли спецоперацію по входженню і наближенню патріотичних українських сил в найближче оточення Путіна. З цими думками я сів перед комп'ютером і прогуглив кілька десятків прізвищ. Пошук видав мені перелік, серед яких були керівники російського уряду. Я відібрав кілька прізвищ", - розповідає Кива.

За його словами, "найдоступнішим" серед високопоставлених російських чиновників був Анатолій Борзов - колишній головний держінспектор Росії з пожежного нагляду ядерних об'єктів. Генерал-майор внутрішньої служби РФ.

"Найближчий друг Сергія Шойгу. А, відповідно, саме наближена особа до нашого на той момент ймовірного противника Путіна. І він же, Борзов, президент Федерації доміно Росії. Він був найпростіший, доступний і зрозумілий", - зазначив Кива.

За його словами, познайомся з Борзовим, представившись президентом Всеукраїнської федерації доміно.

"Федерації взагалі не існувало. Людини такого не було. Я представився. Секретар записала мої дані. Через 15 хвилин мені передзвонив сам Борзов. Глибоко щаслива людина - як же він був радий, що і в Україні нарешті з'явилася федерація доміно! Це його хобі. Він фанатів на цій темі. Іншою дорогою до цієї людини можна було йти роками, і не дійти", - зазначив Кива.

"Я зрозумів, що потрапив в десятку, і вже на наступний день побіг і зареєстрував громадську організацію "Всеукраїнська федерація доміно України". Через кілька днів я вже був на Росії, де ми жваво обговорювали можливий відкритий чемпіонат України та можливість участі Всеукраїнської Федерації доміно в міжнародному чемпіонаті, який на той момент проходив в Орландо. З цього і почалася офіційна історія доміно в Україні", - розповів він.

За словами Киви, Борзов навіть не став перевіряти його біографію.

"Він виявився дуже компанійським дядьком … Звичайно, не хотілося в результаті його сприймати як противника, якого потрібно знищити. Незабаром після дзвінка він запросив мене до себе. Я сів у поїзд, і поїхав. По дорозі почитав про доміно, щоб хоч знати, що це таке. Класна китайська гра виявилася", - сказав Кива.

Він розповів, що на Росії його "зустрів цілий ескорт і довгим кортежем" і "на великих чорних машинах відвезли до президента Федерації".

"Ми приїхали в ресторан, сіли, він тут же дістав з кишені кості, викинув на стіл: "Пограємо?". Він фанатів цим. А потім був чемпіонат в Орландо. Там розкрили український прапор, першим, і ми стали 39-му країною світу, яка виступила", - сказав Кива, зазначивши, що Україна тобі зайняла 39-е місце.
"Як заохочувальний приз за підтримки Борзова на заключній конференції після вручення призів президент Всесвітньої асоціації доміно призначив мене своїм віце-президентом. Вчора я був просто Кива, а сьогодні - вже віце-президент. Всі збожеволіли. Адже це була історія про те, як можна за тиждень завести знайомих у вищих ешелонах влади і потрапити в телевізор.

Ця історія мала б продовження, і нам би вдалося потрапити зі своєю позицією в самі верхні чини Російської Федерації через такий банальний спосіб, як доміно. Тому що поки він грає, він бухає, поки він бухає, він плете язиком, а значить він дружить. А на той момент подібні контакти були дуже важливі для нашої країни", - запевняє Кива.

Після початку війни, за словами Киви, Борзов пропонував йому притулок на Росії.

"У перші дні він подзвонив мені і запропонував притулку. Готовий був рятувати мене як президента Федерації України, точніше, як віце-президента Міжнародної федерації доміно. А я в той момент думав викрасти його, щоб обміняти потім на наших полонених на Росії. Вкрав би вчасно, я б потім його на Савченко поміняв. Був би рівноцінний обмін. На той момент нічого з цього не вийшло. Я пішов на фронт, а на всі пропозиції федерації Росії ми відмовлялися брати участь в міжнародних чемпіонатах з офіційною версією: "У зв'язку з протестом проти агресії Росії в бік України і проти анексії Криму", - розповів Кива.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя