Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський

24 вересня Миколаїв зустрічав фіналістів Фестивалю короткометражного кіно "Громадський проектор", який проводиться вже третій рік поспіль
Depo.Життя
30 вересня 2016 10:07
ФОТО: depo.ua

Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський - фото 1

Фіналісти "Громадського проектору" разом з організаторами та журі

Кіноподія, яку традиційно підтримує Благодійний Фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього", в цьому році пройшло під темою "Зміни" - зміни в житті нашої держави, міст, родин і кожного громадянина, передає depo.ua.

Почавшись три роки тому як невеликий регіональний кінофестиваль, "Громадський проектор" значно розширив свої рамки, перетворившись на подію всеукраїнського масштабу. Режисери з різних куточків України надіслали на конкурс 80 короткометражних фільмів, вдвічі більше ніж в минулому році.  Журі конкурсу очолив глава Держкіно України Пилип Іллєнко, який відзначив велику актуальність теми кінофестивалю в цьому році.

Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський - фото 2

Гості кінофестивалю

"Третій рік поспіль ми фінансуємо кінофестиваль і бачимо, що він росте і якісно, ​​і кількісно. Завдяки змінам, які відбуваються в країні, з новим законом про підтримку кінематографії, завдяки таким кінофестивалям, багато хто з тих, хто сьогодні надіслав на конкурс свої фільми, отримає партнерів, інвестиції на нові проекти. Вірю, що це принесе хвилю успіху і для країни в цілому. Про Україну дізнаватимуться в світі через творчість, через мистецтво", - сказав Ігор Янковський під час відкриття кінофестивалю.

Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський - фото 3

Меценат Ігор Янковський, голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова оргкомітету Андрій Лохматов

Оргкомітет фестивалю на чолі з громадським активістом Андрієм Лохматовим визначив 25 кращих фільмів, які представили глядачам на великому екрані. Переможцями третього Фестивалю "Громадський проект" стали Олег Філіпенко з Києва в номінації "Ігрове кіно" з фільмом "Квадрати", а в номінації "Документальне кіно" - Володимир Колбаса з Полтавської області зі стрічкою "Срібним полем".

Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський - фото 4

Режисер Володимир Колбаса отримує приз від Ігоря Янковського

Приз глядацьких симпатій визначили шляхом прямого голосування в залі. Перемогу здобув миколаївський режисер Євген Уманов за фільм "День в Ніко". Всі фіналісти конкурсу отримали грошові премії, які, на думку Ігоря Янковського, допоможуть їм розвиватися професійно.

Кінофестиваль в Миколаєві став майданчиком для розвитку режисерів з регіонів, - Ігор Янковський - фото 5

 Глядачі кінофестивалю

Нагадаємо, Фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" фінансово підтримує проведення "Громадський проектор" всі три роки його проведення і згідно заяви мецената вони продовжуватимуть  цю традицію і в наступні роки.

Олена Гречук

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя