Користь хурми: Помаранчева ягода, що лікує

Ця ягода асоціюється з осінньо-зимовим періодом і її полюбляє чимало людей. Чи є для неї протипоказання і чи можна її вживати на дієті, розкажемо у статті 

Користь хурми: Помаранчева ягода, що лік…

Depo.ua розкаже найцікавіші факти про цю помаранчеву ягоду та дасть відповідь на чимало питань. До речі, найсмачніші рецепти з гарбуза і факти про цей овоч чекають на вас на нашому сайті. 

Корисні властивості хурми

хурма

Хурма багата на вітаміни C, P. і калій. Також вона містить дубильні речовини, пектин, каротин. Вчені дійшли висновку, що вживання цього плоду гарно впливає на серцево-судинну систему, зміцнюючи судини і нормалізуючи кров'яний тиск. Речовини з хурми допомагають роботі міокарду. Хурма чистить судини та позитивно впливає на роботу головного мозку. Саме тому її радять вживати тим, хто зайнятий розумовою працею.

Також хурма не дає раковим клітинам прогресувати та запобігає появі новоутворень. Гарно впливає на зір. 

Для тих, у кого проблеми із щитоподібною залозою, хурма неодмінно допоможе, адже містить йод.

Завдяки пектину у складі цієї ягоди, робота кишково-шлункового тракту покращується. Також спостерігається невеликий детокс-ефект та м'яке очищення організму. Хурма рятує від розладів шлунку.

Калій та фруктоза рятують від поганого настрою краще за пігулки з аптеки. Один плід хурми може поліпшити ваш настрій, допоможе при стресі.

Кальцій і фосфор у складі хурми прекрасно впливає не тільки на кістки, а й на нігті за зуби. 

Завдяки залізу, який містить хурма, її можна вживати тим, у кого спостерігається анемія, у тому числі і вагітним. Також хурму можна їсти мамам, що годують грудьми. 

Шкода та протипоказання хурми

хурма на дереві

Попри безліч корисних властивостей, хурму не можна вживати хворим на виразку шлунку або кишківника і тим, хто знаходиться у постопераційному періоді, пов'язаному з операціями на шлунково-кишковому тракті.

Якщо у вас загострення хвороб нирок або сечового міхура – також не варто вживати цю ягоду. Почекайте на поліпшення ситуації.

Дітям до трьох років та особам, у яких є проблеми з травленням, також варто не споживати цей плід.

Хурма містить чимало фруктози – природних цукрів. Тому цей фрукт під забороною у діабетиків, людей, схильних до ожиріння та з ожирінням. 

Якщо маєте схильність до закрепів, тоді зурма теж не для вас. 

Калорійність хурми і чи можна її вживати під час дієти

хурма

У 100 грамах хурми, в залежності від сорту, міститься від 60-68 калорій. У хурмі 15 грамів вуглеводів та по пів грама білків та жирів.

Глікемічний індекс хурми – 45. Це середній індекс, тому з хурмою потрібно бути обережним. 

Якщо ви дотримуєтеся здорового способу життя: маєте збалансований раціон, п'єте достатньо води та займаєтеся фізичною активністю, то хурма спокійно впишеться у ваш раціон і стане гарною заміною солодощам із цукром. При цьому хурма є досить солодкою і поліпшує настрій. 

Проте потрібно пам'ятати, що краще за все вживати хурму у першій половині дня не як перекус, а як десерт після основного прийому їжі. Звісно, перед вживанням варто ознайомитися з протипоказаннями. Бажано не їсти хурму на ніч, це може сприяти появі зайвих кілограмів та підвищенню цукру та інсуліну. 

Сорти та види хурми: Шарон, корольок та сушена хурма 

сушена хурма

Існує не менше десяти сортів хурми, серед яких найвідомішими є "корольок", королівська, медова (мандаринова), шоколадна, волове серце, Шарон та іспанська. Усі вони мають різні присмаки, меншу або більшу терпкість та, відповідно, є більш і менш солодкі сорти.

Можна знайти сушену та в'ялену хурму, проте варто розуміти, що сто грамів сушеної хурми це вже не 60, а 200-300 калорій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme