Кавунова дієта може спровокувати загострення хронічних недуг

Як виявляється, кавун не завжди є корисним для здоров'я людини

Кавунова дієта може спровокувати загостр…

Лікар-гастроентеролог пояснив, чому кавун може нести небезпеку для здоров'я людини, повідомляє Depo.ua з посиланням на Експрес.

"Кавун багатий на клітковину, але вона не є легкозасвоюваною, бо має середню жорсткість", - каже лікар-гастроентеролог обласної консультативної поліклініки Звенислава Костур.

Не всі люди можуть вживати цю літню ягоду.

"Кавун також багатий на фруктозу, а всі цукри жовчогінні. Це призводить до збільшення виділення жовчі й потрапляння її в кишківник. Як наслідок, частішає випорожнення, розвивається діарея. Тож якщо маєте схильність до діареї чи спазмів у кишківнику, синдрому подразненої кишки - будьте обережні".

Також споживання кавуна призводить до збільшення рухової функції жовчного міхура, що небезпечно при жовчокам'яній хворобі. Фруктоза на другий день перетворюється в організмі людини у глюкозу. І тоді підшлункова залоза змушена виділяти надмірну кількість інсуліну. Тож при наявності цукрового діабету потрібно буде коригувати рівень інсуліну. А при наявності хвороб серцево-судинної системи чи легень (з ознаками серцевої чи легеневої недостатності) споживання цього продукту призводить до збільшення об'єму крові. Відтак утворюються набряки, серце змушене частіше битись, аби вивести з організму зайву рідину.

Також лікар розповіла, у якій ситуації кавун допоможе схуднути.

"Кавун допоможе у схудненні, але подумайте, якими будуть наслідки. Оскільки кавун містить вуглеводи без крохмалю, клітини підшлункової залози змушені активно працювати, щоб виробляти інсулін для розщеплення фруктози. Це прямий шлях до розвитку цукрового діабету", - зазначила вона.

На запитання, скільки кавуну бажано з'їдати за рак, спеціаліст відповіла:

"Краще обмежитись однією скибкою за раз. І не після їди — це загрожує відчуттям важкості в животі, нудотою. Цей продукт підходить для другого сніданку чи підвечірку. А от перед сном кавун не їжте, бо органи травлення потерпатимуть через переповнення. І стежте, аби він не був холодним, бо це призведе до появи спазмів у шлунку та кишківнику. Майте на увазі: надмірно великий розмір кавунів (заважують поза 10 кілограмів) часто свідчить про те, що їх вирощено на мінералізованих ґрунтах (підживлених хімікатами). Вживання таких кавунів загрожує здоров'ю нирок та печінки".

Нагадаємо, нові рецепти з кавуном приємно здивують вас і вашу родину.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme