Як захистити дитину від грипу та застуди

Як тільки діти пішли в школи-садки, відразу зашморгали носами. Як підвищити імунітет?

Як захистити дитину від грипу та застуди…

Відвар шипшини і вівса

Не потрібно відразу хапатися за противірусні препарати та антибіотики, тим паче без консультації лікаря. Вагома частина захворювань у дітей пов'язана з функціональною незрілістю систем організму. Тому для формування імунітету дитина повинна знаходитися в постійному контакті із зовнішнім середовищем.

Якщо ви помітили, що в дитсадку або в шкільному класі хтось вже кашляє або ходить з нежиттю, а ваш поки що здоровий, заваріть плоди шипшини, траву вівса і якомога частіше протягом дня давайте дитині такий компот. Для посилення ефекту можна підключити гомеопатичні препарати, що підвищують стійкість організму.

«Імуномодулюючих» настоянок і препаратів дітям краще не давати. Виняток - препарати елеутерококу, які приймаються завжди в першій половині дня чітко за  віковим дозуванням. А ввечері дитині потрібно дати що-небудь заспокійливе - чай з листя меліси або липи, настоянку валеріани (з 1 року) або півонії (з 12 років), Кіндінорм (з 1 року), пассідорм (з 12 років). Така схема прийому посилить стійкість дитини до стресів і хвороботворних чинників.

Синтетичні вітаміни, як це не парадоксально звучить, - теж свого роду стрес для організму. Тому тут ніякої самостійності бути не повинно. Застосовувати аптечні вітаміни потрібно тільки за чіткими визначеним показаннями і виключно за призначенням педіатра.

Прогулянки за правилами

Багато педіатрів каже: щоб дитина не хворіла, треба довго гуляти. Потрібно дотримуватися кількох правил.

Перш за все навчіть малюка правильно дихати - носом, а не ротом, вдихаючи не в груди, а як би в живіт.

Гуляти краще кілька разів на день потрохи, ніж один раз довго.

Одягайте дитину по погоді - ноги (в тому числі коліна) і руки не повинні бути холодними або пітніти.

Не виводьте дитину на вулицю з переповненим або порожнім шлунком.

Перед прогулянкою ніс промивайте мінеральною водою і змащуйте всередині гомеопатичними мазями прополісу або календули.

Прийшовши додому, знову промийте ніс і напоїть дитину теплим компотом із сухофруктів або смачним трав'яним чаєм (квіти липи, ромашки та календули, листя м'яти, меліси, суниці, чорної смородини, плоди шипшини, смородини і чорниці - що є під рукою) з ложкою домашнього варення.

Якщо ноги на прогулянці все ж замерзли, то їх потрібно зігріти і надіти теплі шкарпетки.

Загартовування

Починати його можна в будь-який пору року, якщо дитина здорова. А після перенесеного застудного захворювання повинно пройти не менше двох тижнів. Загартовування не зводиться виключно до обливання холодною водою.

Прогулянки та ігри на свіжому повітрі в підходящому одязі - теж дуже гарне загартовування, а якщо ще ноги і руки на ніч мити водою контрастної температури - то взагалі відмінно. Закінчувати таку процедуру потрібно, звичайно, теплою водою, повідомляє ДеПо з посиланням на  aif.ru.

Раніше ДеПо розповів, що грип може стати причиною лейкозу у дитини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme