Як за допомогою музики позбутися тривоги і стресу

Музика не просто впливає на наш настрій, але й надихає, знімає стрес, заспокоює та навіть лікує

Як за допомогою музики позбутися тривоги…
Фото: Pixabay

Музичний експерт, власник мережі магазинів "Музикант" Євген Устинов розповів Depo.ua про те, як можна використовувати музику з добрими намірами.

Якщо ви відчуваєте, що з'явилася схильність до депресії та тривоги (а в наш час це не рідкість) — обов'язково слухайте музику, яка поліпшить ваш емоційний стан. У деяких країнах світу навіть існує окрема професія — музикотерапевт, її адепти підтверджують і активно використовують знеболюючий, заспокійливий ефект музики.

На думку вчених і медиків, особливо хороший терапевтичний ефект має класична музика. Багато хто пояснює це тим, що її ритми збігаються з ритмами серця людини (60-70 ударів за хвилину), отже — благотворно впливають на організм. Для того, щоб швидко і надовго позбутися депресії, фахівці радять слухати твори Моцарта, Вівальді, Бетховена, Шуберта.

Одна справа слухати, і зовсім інша — грати самому. Спів або гра на музичному інструменті викликають особливу насолоду. При цьому важливо вибрати хороший інструмент, який буде не відволікати вас від музики, а доповнювати і підкреслювати її. Тоді ви зможете відчути справжнє піднесення, не дарма ж вважають, що музика — найпростіший шлях до щастя й радості. До речі, не всі знають, що, вибираючи певний інструмент, можна впливати і на своє самопочуття. Так, струнні інструменти (гітара, скрипка, віолончель) позитивно впливають на серцево-судинну систему, гра на піаніно гармонізує психіку, духові та ударні покращують кровообіг.

Саме музика здатна допомогти нам впоратися з будь-якими життєвими ситуаціями. Вона завжди створює і підтримує потрібний настрій: може допомогти розслабитися, або навпаки — зарядити енергією. Вмикаючи ту чи іншу композицію, прислухайтеся до своїх відчуттів: якщо музика викликає занепокоєння, внутрішній протест (вам не подобається жанр, виконання або пісня викликає неприємні асоціації) — не використовуйте її в якості музичної терапії.

Слухайте гарну музику, насолоджуйтеся нею — і нехай стреси обходять вас стороною.

Раніше Depo.ua повідомляв, як розвинути у дитини музичний талант.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme