Як проводити сухе голодування в домашніх умовах: Поради експерта

Сертифікований фахівець з сухого голодування, автор унікальних авторських програм "14 днів, які змінять ваше життя НАЗАВЖДИ!", керівник Школи сухого голодування та сироїдіння "Мрія" Анна Якуба поділилася основами сухого голодування та дала кілька важливих порад

Як проводити сухе голодування в домашніх…

 

Анна розповіла Depo.ua про плюси сухого голодування, а також про те, як його проводити.

Що таке "сухе голодування"

Цей вид голодування, при якому людина на певний строк свідомо відмовляється від вживання їжі і рідини в будь-якому вигляді, що допомагає максимально очистити організм людини.

Але варто пам'ятати, що тривалий сухий голод – це не просто дієта, а духовна практика. У такі дні людина переосмислює багато моментів свого життя, відбувається переоцінка цінностей, очищується не лише тіло, але й думки.

Переваги сухого голодування:

1. Голодування сприяє викиду в кров стовбурових клітин, що може значно продовжити життя.

2. Під час сухого голодування організм поставлений в більш жорсткі умови, він повинен перебудуватися таким чином, щоб "здобувати" не лише поживні речовини, але й воду.

3. Протизапальний та імунно-стимулюючий ефект сухого голодування в декілька разів потужніший, аніж при голодуванні на воді.

4. Схуднення та стабілізація ваги.

5. Омолоджуючий ефект.

6. Захист від радіації й несприятливих екологічних факторів.

7. Попередження онкологічних захворювань.

8. Оновлення енергетики організму.

9. Сухий голод створює запас енергії.

Як краще проводити сухе голодування

Сухе голодування треба розпочинати з 24 або 36 годин. Для таких невеликих термінів голодування особливої підготовки і якогось спеціального виходу не потрібно. Але якщо день підготовки і день виходу з голодування провести на сирій їжі, ефект від голодування буде набагато кращим. Для цього ідеально підійдуть свіжі фрукти та будь-які салати. Дуже хороший салат-"зонтик", до складу якого входять капуста, буряки та морква. Всі овочі повинні бути сирими.

Добре проводити сухе голодування де-небудь на природі, такий трюк допоможе відволіктися від думок про їжу. Якщо ви працюєте в дні голодування, чітке планування дня допоможе вам бути постійно зайнятим і не думати про хліб насущний.

У цей день може боліти голова. В основному від цього страждають курці, ті, хто вживає алкоголь, міцну каву й чай. Не лякайтеся, все минеться.

Анна Якуба розповідає про сухе голодання

Як часто можна голодувати

Сухі голодування рекомендується проводити регулярно, в один, той же самий день тижня, наприклад, по п'ятницях. Ваш організм звикне до такого розкладу і буде готовий до голодування.

Ви помітите, що в цей день у вас буде більше енергії і економитись час: ви не купуєте продукти, не готуєте їжу, не витрачаєте час на прийом їжі, а потім ще й на миття посуду.

І коли цей день для вас стає вже святом, тоді можна починати збільшувати час голодування. Це можна робити приблизно через три місяці регулярних 24 чи 36-годинних голодувань. Додавати краще по декілька годин, наприклад, зробити не 36, а 42 чи 48 годин голодування. Всі ці зміни треба вводити поступово.

Графік сухих голодувань

Рекомендується така періодичність сухих голодувань:

- 1 день на тиждень

- 3 дні один раз на місяць

- 5-7 днів один раз у квартал

- 7-11 днів один-два рази на рік.

До речі, такий графік голодувань рекомендував сам Поль Брегг (відомий американський дієтолог - ред.).

Як виходити з сухого голодування

В день виходу треба вжити мінімальну кількість рідини. В ідеалі – до 800 мл. Водою треба весь час полоскати рот, тому що напитися нею просто неможливо.

Що добре втамовує спрагу? Вода повинна бути трохи прохолодною і злегка підкисленою (соком лимону або журавлини) з такого розрахунку: приблизно сік одного лимона на літр води. Також добре втамовують спрагу гарячі трав'яні чаї.

Якщо в день виходу випити багато рідини, то відразу можна "посадити" нирки і завдати шкоди лімфатичній системі. Адже організм цілий день (чи навіть більше) не отримував ані граму води, а тут раптом на нього обрушується велика кількість рідини – для нього це буде шок.

Ще в день виходу треба рухатися, заплануйте прогулянку, легкі фізичні навантаження.

Період відновлення після голодування розраховувати необхідно зі співвідношення 1:3, тобто якщо ви 3 дні проголодували, то вихід повинен дорівнювати 3х3 = 9 днів. У дні виходу з голодування може відбуватися погіршення стану здоров'я, тому що в цей період йде потужне очищення організму. Важливо не впадати в паніку через це. Це все - природні процеси.

Анна Якуба на зустрічі з людьми

Очищення кишківника

Не можна робити клізми під час сухого голодування, лише до нього. Спочатку треба почистити кишківник – зробити протягом кількох днів клізми, і потім вже заходити на сухе голодування.

Протипоказання

Не можна проводити голодування під час вагітності та годування груддю.

Не забудьте в обов'язковому порядку проконсультуватися з лікарем. Адже голодування має безліч протипоказань, і лише ваш лікар може порекомендувати його чи заборонити.

Фото: Кирило Чуботин/depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme