Як правильно приготувати гуску: Поради від Юлії Висоцької

Запекти гусака не так вже і просто, адже існує чимало секретів, аби страва вийшла неймовірно смачною та ще й привабливою 

Журналіст стрічки новин
Як правильно приготувати гуску: Поради в…
Фото: Flickr

Гуску подають на Різдво та інші великі свята, а щоб страва вийшла смачною, слід заздалегідь дізнатися, як правильно її готувати, передає Depo.ua.

Як зробити м'ясо гуски м'яким

гуска

Приготувати гуску смачно складна справа, адже гуска дуже часто виходить жорсткою. Однак досвідчені господині стверджують, що зіпсувати цю птицю важко, головне - правильно обробити тушку, а далі гуска буде готуватися сама.

Якщо ви хочете отримати м'яке і ніжне м'ясо, слід обскубти, випатрати і потримати пару днів в холодильнику. Ще один спосіб зробити гуску м'якішою - після патрання натерти її сумішшю з солі, ягід брусниці або журавлини, мелених прованських трав або свіжої зелені, а потім залишити просочуватися від 6 до 48 годин. Гуску млоять на холоді ще з однією метою - отримати хрустку і рум'яну шкоринку, яка утворюється в результаті "підсушування" на повітрі м'яса.

Існує кілька альтернативних способів, як пом'якшити гуску: можна замаринувати тушку на ніч у воді, змішаної з невеликою кількістю яблучного оцту; залити гуску білим вином і залишити до ранку в холодильнику; проколоти м'ясо в декількох місцях гострою виделкою і натерти соком чорноплідної горобини.

Як приготувати гуску в духовці або рукаві

Перед запіканням гуска має відстоятися в холодильнику, просочитися сіллю, прянощами і травами. Рекомендується перед запіканням обмазати тушку соусом, приготованим з меду, гірчиці, вина, тертого імбиру, часнику і меленого свіжого розмарину. Приготування гуски повністю вимагає обов'язкової начинки, оскільки смак гусячого м'яса найбільш яскраво розкривається у фаршированому вигляді.

Для начинки підходять яблука, айва, вишня, чорнослив, рис, гречка з грибами, квашена капуста з журавлиною, селера з лимонами і цибулею, паштет з печінки, білого хліба та цибулі.

Важливий момент: слід заповнювати тушку начинкою не більше ніж на дві третини її обсягу. Далі необхідно зашити черевце гусака міцними нитками, закріпивши шов дерев'яними шпажками, а схрещені ноги краще зв'язати, щоб гусак помістився в духовку.

Запікати птицю рекомендується у великій і глибокій керамічній посудині, попередньо наливши в неї води на 2 см.

Як дізнатися, скільки готувати гуску

Проткніть її спицею – якщо з отвору витече прозора рідина, м'ясо готове, і зазвичай цей процес займає від півтори до трьох годин. Починати запікання можна з максимальної температури, поступово знижуючи її до 180 градусів.

Якщо ми готуємо гуску в рукаві, поради та рекомендації залишаються такими ж, окрім часу приготування, оскільки в рукаві птах готується швидше, а м'ясо виходить більш ніжним і соковитим.

Як готувати гуску шматочками

гуска смажена

Порізавши тушку на шматки, слід замочити м'ясо на ніч у холодній солоній воді для розм'якшення, а потім залити на дві години маринадом і поставити у холодильник. Для маринаду зазвичай беруть оливкову олію, яйця, гірчицю, чорнослив, часник, сіль, спеції та запашні трави.

Далі шматочки м'яса обсмажуються в олії до рум'яної скоринки, змішуються з пасерованими овочами і коренеплодами, заливаються бульйоном або пивом та тушкуються до готовності протягом 1,5 годин. Можна запекти гуску шматками в рукаві або гусятниці разом з маринадом, попередньо нашпигувавши кожен шматочок часником й шматочками фруктів.

Фото: Pixabay

Нагадаємо, раніше Depo.ua писав про 12 страв на Старий Новий рік

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme