Як пережити донбаський голод: поради дієтологів

Інформація про голодні смерті на Донбасі потрясла громадськість. ДеПо дізнався, як вижити в умовах браку продовольства

Як пережити донбаський голод: поради діє…

Як розповіла ДеПо гастроентеролог і дієтолог, головний лікар клініки «Лад» Лариса Бойченко, без їжі і на одній воді людина може протриматися досить довго - до трьох місяців.

«Вважаю, у тих випадках на Донбасі люди померли від хронічних захворювань, що загострилися на тлі голодування», - акцентувала Лариса.

Як стверджує Бойченко, в умовах гострої нестачі продуктів краще не вживати консерви та іншу їжу, що може негативно подіяти на систему травлення.

«Якщо є гречана каша - чудово, її можна вживати місяцями і дорослим, і дітям. Було б добре додати мед або цукор, щоб забезпечити організм глюкозою. Підійде і будь-яка інша крупа. Картопля - теж прийнятно, хоч і не так добре. Тут уже не потрібен цукор, однак в ідеалі «присмачити» їжу ложкою рослинного масла», - коментує лікар.

Місяць можна нормально прожити на печених яблуках, а ось від сирих може розвинутися діабет. Хоча в критичній ситуації, звісно, підійде будь-яка максимально здорова їжа.

Також лікар наголошує, що в кризові періоди дуже важливо забезпечувати організм достатньою кількістю води.

Накидатися на наїдки після тривалого голодування протипоказано. Це може призвести до спалаху гострого панкреатиту з обтяжуючими для організму наслідками.

«Виходити з такого стану потрібно поетапно. Спочатку - пити воду, в якій варили продукти. Потім можна додавати перетерті овочі. Потім - крупу. Вихід повинен тривати стільки ж, скільки тривало голодування», - каже експерт.

На думку дієтолога науково-медичного центру «НоуХауМед» Тамари Саахашвілі, при екстремальній нестачі продовольства вкрай важливо забезпечити організм білком.

«Підійдуть бобові, м'ясо, сир, яйця. Якщо немає можливості термічної обробки - наприклад, сушені гриби. Зараз є білкові харчові добавки, у тому числі натуральні - наприклад, яєчний і молочний порошок. Їх потрібно розчиняти у воді. На одних таких білкових напоях людина може протриматися кілька місяців», - акцентувала вона.

Як розповіла експерт, у разі тривалого голоду організм відчуває гостру нестачу амінокислот і починає розщеплювати власні білки, внаслідок чого відбувається ексікоз (втрата рідини). Починаються набряки, може розвинутися ниркова недостатність. На кінцевій стадії сильно падає тиск, відбувається колапс, зупиняється серце.

Якщо ж людину вдалося врятувати на критичній стадії голодування, найперше їй може знадобитися крапельниця з глюкозою.

Як повідомляв ДеПо, у «ЛНР» уже заявили про смерть від голоду 65 пенсіонерів у Червонопартизанську. Хто повинен годувати й утримувати старих і немічних на Донбасі - Україна, Росія чи терористи «Новоросії» - відповідь на це запитання ДеПо шукав у киян і жителів Київської області.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme