Як відмовитися від напівфабрикатів: 5 порад кулінарного блогера

Кулінарний блогер Karote.net, екс-головний редактор кулінарного журналу для Ipad Stay Delicious Ольга Дмитренко розповіла ДеПо, як прожити без напівфабрикатів

Як відмовитися від напівфабрикатів: 5 по…

Жодна середньостатистична українська родина не уявляє своє життя без майонезу, пельменів, сосисок або ковбаси. І якщо вам здається, що це не так, згадайте вміст свого холодильника і відзначте за списком, що у вас присутнmj, а що - ні. Ці продукти у нас прийнято називати напівфабрикатами.

Але що таке «напівфабрикат»? Найчастіше під безневинними на перший погляд продуктами ховаються не просто оброблені якимось чином вироби, а й нерідко до такої міри змінені, що їх склад зовсім перестає відповідати назві. Та й сама первинна обробка може бути сумнівного характеру. Не кажучи вже про те, як в супермаркетах «доглядають» за продуктами, вимиваючи несвіжі сосиски миючим засобом і зрізуючи шкірку з запліснявілого сиру.

Ці жахливі історії спонукають багатьох відмовитися від споживання напівфабрикатів, як би це не було складно, адже підсилювачі смаку, що містяться в ковбасі та пельменях, викликають звикання.

1. Хліб

Але якщо ви все-таки вирішите рухатися цим шляхом, то варто почати з хліба. Це зовсім не означає, що потрібно взагалі перестати його їсти, просто набагато краще готувати його самостійно. На практиці це виявиться не так вже складно, варто всього лише оволодіти навичками замісу і формувань колобка з тіста. Хліб можна пекти не простий, а без використання дріжджів, з додаванням цільнозернового борошна та закваски. Адже такий хліб містить складні вуглеводи.

2. Майонез

Також варто відмовитися від покупного майонезу. Якщо він виявляється необхідний, то приготуйте його самостійно, використовуючи оливкову олію та перепелине яйце. Термін зберігання такого соусу, звичайно, не обчислюється місяцями, як у його синтетичного побратима в пачці, проте він корисний і повний вітамінів.

3. Ковбаси і сосиски

Магазинні ковбасні вироби теж варто «виселити» з холодильника. Відмінною альтернативою може стати домашня ковбаса. Процес створення фаршу, експерименти з видами м'яса і поєднанням спецій можуть стати захоплюючим заняттям для всієї родини. А що ж покласти на бутерброд? Сиров'ялене домашнє м'ясо - не така вже складна затія, зате море смаку і задоволення.

4. Сир

Спробуйте зробити домашній сир. Не просто сир, а повноцінний витриманий твердий сир, а також різні його види, такі як моцарелла, фета та брі. Для останніх потрібні спеціальні закваски, але воно того варто - багатство смаку та аромату, а головне, 100% натуральність продукту вам забезпечені.

5. Солодкі газовані напої

Будь-які газовані напої варто замінити домашніми компотами та лимонадом. А яскравий йогурт з барвниками, цукром і різними добавками - на його саморобний заквашений вдома аналог з цільного молока.

І це тільки перші кроки на шляху до очищення від харчових стереотипів.

Що ми отримуємо, відмовившись від напівфабрикатів?

- Без напівфабрикатів їжа стає більш простою і корисною. Ви знаєте, що страви, приготовані вами, якісні та свіжі.

- Припинивши поглинати їжу з консервантами та підсилювачами смаку, ви відчуєте справжній смак їжі, ваші смакові рецептори стануть витонченішими.

- Витрачаючи більше часу і сил на приготування якісних продуктів для своєї сім'ї, ви навчитеся по-справжньому цінувати і поважати смак та запах їжі, що дарує нам природа. Аромат свіжоспеченої першої цеглинки хліба або проба першої головки сиру - ті миті, заради яких варто жити і насолоджуватися їжею.

- В раціоні з'явиться більше фруктів і овочів, риби і м'яса, які приготовані з любов'ю, без додавання незрозумілих добавок та підсилювачів смаку.

А ще можна самостійно готувати паштети, морозиво та багато іншого - у вас з'являться свої фірмові страви. І вони неодмінно затьмарять ті, які покояться на полицях в магазині під виглядом напівфабрикатів.

Детальніше про це можна буде дізнатися на Фестивалі Здорової Їжі, який пройде в Києві 22-23 листопада.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme