Як готувати бобові

Горох, сочевиця, квасоля - чомусь ці овочі рідко з’являються на наших столах. І даремно, адже користі від бобового сімейства чимало

Як готувати бобові

Корисні стручки    

Все бобові містять багато вітамінів групи В (потрібні для злагодженої роботи нервової системи), заліза (сприяє формуванню червоних кров'яних тілець, бадьорості і гарному кольору обличчя) і цинку (відповідає за здоров'я репродуктивної системи у чоловіків і жінок, дарує молодість шкірі і густоту волоссю).

Але все-таки головне багатство бобових - велика кількість клітковини. Завдяки цьому і горох, і квасоля, і сочевиця можуть виступати в ролі своєрідної «щітки» для судин, яка чистить артерії від холестеринових бляшок.

Варто включати в своє меню побільше бобових тим, хто сидить на дієті. Справа в тому, що всі представники цього сімейства містять багато рослинного білка, який забезпечує почуття ситості. Перетравлюються бобові довго, тому супи і юшки з них не дозволять голоду заволодіти організмом, а калорій в бобових зовсім небагато. Але навіть якщо ви не ставите мету позбутися кілограмів і сантиметрів навколо талії, не оминайте бобові стороною - у кожному стручку знайдеться щось корисне.

Горох

Горох - один з небагатьох гіпоалергенних овочів. Саме тому він часто входить до складу дитячого харчування. Горох дарує відчуття ситості і не викликає діатезу у малюків.

А тим, хто вже вийшов з дитячого віку, варто полюбити горох за велику кількість антиоксидантів - речовин, які захищають організм від передчасного старіння, служать профілактикою онкологічних і серцево-судинних захворювань.

Що приготувати?

Існує два види гороху - зелений і жовтий. Перший краще підходить для овочевих рагу і салатів, а другий - для супу. Смак у жовтого гороху більш насичений, тому він відмінно почувається в м'ясному бульйоні і в компанії копченостей.

Сочевиця

Це насправді жіночий овоч. В одній порції сочевиці міститься до 90% добової норми фолієвої кислоти, тому вона дуже корисна для репродуктивного здоров'я прекрасної половини людства.

Що приготувати?

Кладіть сочевицю в салати і супи, додавайте її в плови і тісто для оладок.

Квасоля

Квасоля містить практично всі відомі науці вітаміни, крім того, вона має жовчогінні властивості, захищає нирки і береже судини.

Але все-таки головна перевага квасолі - здатність знижувати рівень цукру в крові, тому її рекомендують включати в меню хворих на діабет. Ще один доказ на користь любові до квасолі приводять американські вчені. Вони провели дослідження, щоб з'ясувати, які продукти найбільш багаті антиоксидантами. Перше місце в рейтингу здобула червона квасоля.

Що приготувати?

Квасоля відмінно підходить для перших страв, добре поєднується з м'ясом, куркою або рибою, без неї не обходяться страви кавказької, азіатської та латиноамериканської кухні, з квасолі роблять овочеві рагу, начинки для пирогів і салати.

Кулінарні хитрості

Квасоля і цільний горох перед приготуванням вимагають замочування - це дозволяє скоротити час варіння. Замочити овочі можна кількома способами. При холодному замочуванні вам потрібно залити горох або квасолю холодною водою (3 склянки води на 1 склянку зерен) і залишити на ніч. При гарячому способі замочування овочі заливають окропом, кип'ятять на повільному вогні протягом 2-3 хвилин і дають настоятися протягом години. Якщо поспішати нікуди, то краще обрати перший спосіб. Він дозволяє зберегти більше вітамінів і мікроелементів. А от якщо вам дістався колотий горох або сочевиця, можна обійтися і без замочування.

Багато господинь, для того щоб скоротити час варіння, додають в страви з бобових соду. Робити цього не потрібно. Сода погіршує смак готових страв і руйнує вітамін В.

Оцет, кетчуп і томатну пасту додавайте в кінці варіння. Кислота збільшує швидкість приготування страв з бобових.

Варто пам'ятати і про те, що в процесі приготування бобові дуже сильно збільшуються в розмірі. Так що тим, хто хоче приготувати горохову юшку чи рагу з квасолі, слід обзавестися великою каструлею, повідомляє ДеПо з посиланням на aif.ru.

Раніше ДеПо розповів про 5 страв з низьким вмістом вуглеводів, які легко готуються.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme