Із хворою на коронавірус з Радомишля контактували майже 30 осіб: Серед них є жителі Києва

У Житомирську область жінка з коронавірусов повернулася з Польщі, вже встановлені 26 осіб, з якими вона контактувала

Із хворою на коронавірус з Радомишля кон…
Фото: EPA

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Житомир.Info".

"На Житомирщині зафіксовано випадок коронавірусу COVID-19. Випадок зафіксовано в Радомишлі. Це жінка 1949 року народження, яка прибула в Україну 1 березня з Республіки Польща. Знаходилась в Радомишлі, їй стало зле, сьогодні (12 березня) вона була госпіталізована з ознаками коронавірусу, і тести, на жаль, це підтвердили. Стан хворої – середньої важкості, це медичний термін. Всі особи, які з нею контактували, наразі встановлюються. Найближче оточення, яке з нею знаходилось в постійному контакті, а це 6 чоловік, які знаходяться в приватному будинку в Радомишлі, усвідомлюють всю ситуацію. Вони знаходяться вдома на обсервації і постійно вивчають, якщо можна так коректно сказати, свій стан. Були в людей гості, було встановлено четверо осіб: двоє з них жителі Радомишля, які також знаходяться на обсервації, і ще двоє – жителі міста Києва, які також повідомлені й також будуть знаходитись на обсервації", – сказав голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко.

Після повідомлення про випадок коронавірусу в Радомишль одразу виїхали епідеміологи Житомирського обласного лабораторного центру. Наразі встановлюється кількість осіб, з якими контактувала жінка. Найбільше занепокоєння лікарів викликає те, що 8 березня вона відвідала місцеву церкву.

"Як тільки була доповідь про наявність такої хворої – до Радомишля були направлені спеціалісти, епідеміологи та дезінфектори, для вивчення даної ситуації. Було встановлено 26 контактів, ці люди від сьогодні вже на обсервації. Було проведено первинну дезобробку житла, де проживала хвора, санітарного транспорту, яким вона користувалась, приймальне, інфекційне відділення, де її сьогодні приймали в лікарню і де вона сьогодні знаходиться. 8 березня вона відвідувала церкву і ви, напевно, всі знаєте, як люди похилого віку приходять до церкви: йдуть до образа прикладаються й згодом до нього підходять майже всі присутні. Це нас хвилює, тому проінформовані певні служби, щоб провести роботу зі священиками, щоб завтра, можливо, навіть і знайти людей, які там знаходились в тій церкві. Це те, що нас справді сьогодні хвилює", – каже директор лабораторного центру Зіновій Парамонов.

Наразі усю необхідну медичну допомогу пацієнтка отримуватиме в лікарні Радомишля.

"Необхідності в переведенні (до Житомира) на сьогодні немає, але я хочу сказати, що у нас всі заклади вторинної спеціалізованої допомоги сьогодні повинні бути готові до надання допомоги. І щоб у нас була максимальна епідбезпека, ми будемо максимально уникати перевезень, транспортувань пацієнта. Краще спеціалісти, захищені засобами індивідуального захисту, приїдуть до пацієнта і вся допомога буде надана на місці", – зазначив начальник управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Микола Суслик.

Нагадаємо, що за даними на ранок 12 березня 2020 року від коронавірусу загинуло 4617 людини, кількість заражених зросла до 123 778 людей.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Того ж дня Україна скасувала авіасполучення з Італією у зв'язку з введенням карантину через спалах коронавірусу у світі.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 12 березня підтвердили ще два випадки інфікування – у тій же Чернівецькій та Житомирській областях.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України. Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme