Історія на тарілці: Рецепт мінестроне

Овочевий мінестроне – один із найбільш відомих та улюблених супів Італії. Та як виникла ця страва і чи легко її приготувати вдома

Історія на тарілці: Рецепт мінестроне…

 

 

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як так сталося, що вони з'явилися.

Історія супу мінестроне бере початок у 16 столітті, і протягом наступних понад 400 років він вбирав у себе культуру різних епох та регіонів Італії. Вважається, що перший простий рецепт мінестроне включав боби, горох, зелень, цибулю і сало. Та врешті решт, цей суп постійно видозмінювався.

Щойно (у тому ж 16 сторіччі) в Італії вперше з’явилися картопля та помідори, їх одразу ж включили до рецепту цього супу (і досі вони є у ньому одними з основних інгредієнтів). Через століття італійці стикнулися з вельм посушливим літом, і свіжих овочів тоді бракувало. У той період до мінестроне почали додавати макаронні вироби, аби зробити його більш ситним. 

То хто ж винайшов мінестроне? Спочатку цей суп готували селяни – тоді міністроне відносили до класу cucina povera ("бідна кухня"). Спеціально для мінестроне інгредієнти ніхто не купував – у суп просто скидали овочі, які залишилися з попередніх трапез. 

За однією з легенд, сучасний ключ до успіху приготування мінестроне полягає  у використанні одночасно 7 видів овочів, 7 видів м'яса і 7 приправ. Природно, що готувати, дотримуючись такого правила, буде мало хто. Та й давно увійшло в звичку вважати, що мінестроне - класичний овочевий суп без будь-якої м'ясної складової.

Сучасний продуктовий набір для минестроне в Італії найчастіше включає боби, селеру, моркву, фенхель, картоплю, помідори, часник, гарбуз, цукіні і цибулю. Заправка може включати базилік, песто, пармезан, вино і навіть томатну пасту (залежить від регіону і особистих пристрастей кухаря). 

"Мінестроне" з італійської – "великий суп" (minestra - суп, one - збільшувальний суфікс). 

Цікаво, що готувати його "на раз" в Італії не прийнято – варять його традиційно у великій каструлі, а їсти радять на наступний день, щоб за цей час суп встиг настоятися.

мінестроне

Рецепт мінестроне

Інгредієнти:

6 зубчиків часнику

1 пучок петрушки

150 г білої квасолі

500 г томатного соусу

1 літр бульйону

100 г зеленого горошку

50 мл оливкової олії

1 ч.л. розмарину

1 шт. лавровий лист

1 шт. ріпчастої цибулі

1 шт. цибулі-порей

1 шт. моркви

3 стебла селери

30 г твердого сиру (пармезан)

Як готувати мінестроне: покроковий рецепт:

Першочергово, зваріть бульйон. Ви можете використати  як овочеву основу, так і м’ясо і навіть копченості, (або й усе разом) – усе залежить від особистих смаків.

Поки закипає бульйон, поріжте цибулю порей, цибулю, моркву та селеру. Налийте на пательню олії та вкиньте на неї овочі. Після цього додайте ще цілі зубчики часнику, лавровий лист, зелений горошок і сухий розмарин. Тушкуйте овочі на повільному вогні 15 хвилин.

Згодом додайте томатний соус, бульйон і свіжозварена квасолю (або консервовану). Перемішайте і варіть ще 15 хв. 

Томатний соус ви можете зробити самі: візьміть два стиглих помідори, зніміть шкірку, поріжте і покладіть у блендер. Туди ж додайте дві часточки молодого часнику, сушені трави і збийте.

Перед подачею прикрасьте мінестроне зеленню петрушки, посипте тертим пармезаном. Смачного!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme