Інфантилізм і виборці: Що буває з тими, для кого влада – це Дід Мороз

В батьків, які відправили дитину в школу чи садочок, бувають "заскоки". Одні квапляться зробити капітальний ремонт власним коштом, не очікуючи, доки дійдуть гроші з бюджету. Інші займають позицію ображеної дитини і чекають, доки держава дасть все, що їм заманеться, навіть якщо законом це не передбачено

До виборів ця тема має безпосереднє відношення. Хитрі політики зрозумівши, що шлях до серця батьків лежить через їхніх дітей, чи не увесь грудень таскалися по школах і садочках з подарунками і "миколаїли", не забуваючи запхати в пакет з цукерками листівку зі своїм фото і прізвищем.

В авторитетній фейсбучній групі "Батьки-SOS" днями розгорнулося обговорення на цю тему, мовляв, хто до кого приходив, що подарував, чи не забув свою агітку доточити до подарунка. Одна з учасниць (судячи з про файлу – матір двох дітей дошкільного і молодшого шкільного віку) висловила обурення, що її дитині в школу не принесли подарунки "від держави".

"А к нашим детям (тут і далі – мовою оригіналу із збереженням орфографії та пунктуації) подарки никто не принес в школу..вообще не дали..а мы ждем-пождем..в последний день перед утренником новогодним сказали что нету...так родители еле успели по магазинам купить конфетные подарки..извините что не в тему...на эмоциях..", - написала вона. Коли інші мами стали уточнювати в неї, а хто ж, власне, мав приносити подарунки, жінка відповіла, що "школа младшая точно и дет.сад всегда сколько помню на утреннике новогоднем ..-получали поодарки-всем одинаково и вот вы спрашиваете за чей счет...мы не здавали на эти подарки они были-так сказать от государства...", і "нам всегда давали и в садик и в школу подарок конфетный детям за счет бюджета. наверное из местного поселкового..и районного..а вот в этом году спасибо хоть в последний день предупредили что не будет.."

Далі вона уточнила, що це були подарунки від місцевої влади: "я изначально про них сказала..про местные власти .так меня на смех подняли..кому то это смешно что местные власти всегда старались поздравить детей-всех детей...а тут вот не расчитали-власти поменялись-в стране трудности -денег всем не хватает......так вот мне надоело об этом уже писать в каждом предложении..", "нашим детям всегда давали подарки..так как бюджет было заложено местный..а вам непонять...что то что расчитано в бюджете на покупку подарков -ушло налево...и что надо сказать-не надо ничего делать-деребаньте дальше этот бюджет-а мы себе все сами купим и вам спасибо скажем".

Коли ж в неї попросили посилання "на ваш местный бюджет, где написано сколько выделено денег детям на подарки? Тогда и будем разбираться кто дербанил и куда", вона його не наддала і заявила, що "мы без всего выдержим..выдержанные мы..и дети наши выдержат...нечего ждать добра от кой-кого кто на это не способен.. -даже в новый год..."

Оптимізм викликає, що більшість тих, хто реагував на ці дописи, спробували пояснити обуреній матері, що взагалі місцева влада не зобов'язана дарувати дітям подарунки. Вона має виконувати свої, встановлені законами функції, а купувати дітям подарунки на свята – справа сімейна. Ба більше, навіть за радянської влади, коли, за деякими переконаннями були молочні ріки, кисільні береги і все "давали", новорічні подарунки на увесь клас купували батьки. В буремні 90-ті траплялося, школи справді освоювали певні кошти купівлею цукеркових наборів, або ж так само збирали "данину" з батьків.

Але тодішні виросли, народили своїх дітей і, схоже, досі вірять, що подарунки приносив Дід Мороз і має їх приносити далі. Влада ж започаткувала цю традицію, значить тепер зобов'язана. І взагалі, ці чиновники нічого не роблять, нехай хоч дітей цукерками порадують раз на рік. Дорослі звикли, що влада дарує їхнім дітям цукерки. Звикли до пакетів з консервами, гречкою і олією, подарункових торбинок, футболок і кашкетиків, до обіцянок зробити все втричі дешевше, пересаджати всіх олігархів, щось подарувати, щось дати, щось здешевити. Примусити все функціонувати так, як вам зручно і як ви звикли.

Байдуже, як це буде зроблено (якщо взагалі буде) і чим завершиться. А коли замість цукерок, косерв і смачних обіцянок йдеться про економію, економіку, антикризові заходи, ці люди починають казати про злочинну владу і дерибан.

Ці дорослі справді здатні зробити президентом людину за те, що вона дуже гарно прикидалася президентом по телевізору. Вони б і Діда Мороза президентом обрали. Шкода, що він не балотується.

І все це насправді дуже сумно, бо саме ці люди обирають владу. А владі зручно паразитувати на любителях подачок, не змінюючи психологію виборця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна